GündemManşet

87 milyar euroluk yolsuzluğu savunmak Özbalta’ya düştü!

balta 2

AK Parti’de 4 bakanın adının karıştığı, aralarında bakan çocuklarının da bulunduğu 79 kişinin gözaltına alındığı dev yolsuzluk operasyonu Türkiye gündemini kilitledi. Dünya genelinde de büyük yankı bulan yolsuzluk soruşturması AK Parti camiasını derin bir sessizliğe soktu. Meclisteki milletvekilleri ve partinin önde gelenleri suskunluğunu korurken, Sarıyer’de ise ilginç bir direniş başladı.

TEK TÜFEK ÖZBALTA, YANDAŞ HABERLERİYLE DİRENİYOR

Ak Partili Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Cemil Özbalta, sosyal medyada hükümeti korumak için büyük bir direnişe geçti. Yenişafak, Star Gazetesi, haber7.com gibi yandaş gazete haberlerini sosyal medyada paylaşarak direnişe çeken Özbalta, kendince kamuoyu oluşturmaya ve yolsuzluk operasyonlarının dış mihraklarca tezgahlandığını göstermeye çalışıyor.

UTANIP İSTİFA EDECEĞİNE, HIRSIZLARI SAVUNUYOR

Vatandaşlar ise AK Partili Özbalta’ya şu tepkiyi gösteriyor; “İnsan son yaşanan rezaletlerden dolayı hiç değilse biraz olsun utanır ve susar. Yatak odalarından çıkan para sayma makineleri, ayakkabı kutularından çıkan milyon dolarlar, rüşvet alırken görüntülenen bakanlar ve çocukları, ortaya saçılan tonlarca altın… Özbalta, 87 milyar euroluk yolsuzluğu görmezden geleceğine ve sahipleneceğine, adam gibi istifa etmeli, daha fazla bu haberleri paylaşarak rezil duruma düşmemeli. Hırsızlığı, yolsuzluğu, rüşveti savunacağına bir an önce Sarıyer halkından özür dileyip taşıdığı o rozeti çıkarmalı. Ak Partili bakanlar yüzünden dünyaya rezil olduk, Özbalta da artık bu kadar komik olmayı bıraksın”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir