GündemManşet

CHP’de kimi aday adayları AKP’lilere adeta taş çıkartıyor!

Sarıyer’de adaylık yarışı kızışırken CHP’de bazı aday adaylarının gün boyu Sarıyer’in değişik mahallelerinde mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç aleyhinde propaganda yapmaya başlamaları tepkilere neden oluyor.

***

Kimi aday adaylarının gelecek dönemde belediyede müdürlük vaadiyle bazı partilileri Genel Merkeze ve İl Başkanlığı’na göndererek belediye aleyhine propaganda yaptırmaları bardağı taşıran son damla oldu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun AKP’li gibi çalışan “o” aday adaylarına ne ceza vereceği merak konusu oldu.

 

Türkiye, bakanların ve çocuklarının da adının karıştığı dev yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla çalkalanırken, CHP Sarıyer’de ise bazı aday adayları parti içi muhalefetin suyunu çıkardı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kimse mevcut belediye başkanını karalayarak propaganda yapamaz” şeklinde açık bir talimat vermişken, CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adaylarından bazıları açıkça bu talimatı çiğniyor.

Geçtiğimiz günlerde Ayazağa’da vatandaşlarla buluşan bir aday adayının gün boyu CHP’li Sarıyer Belediyesi’ni karalaması ve kendi partisinden Belediye Başkanı Şükrü Genç’i yerden yere vurması büyük tepkiye neden oldu. Aynı aday adayının parti içindeki bazı mahalle başkanlarını da finanse ederek bu kişileri propaganda amaçlı hem genel merkeze hem de İstanbul İl Başkanlığı’na göndermesi bardağı taşırdı.

Talimat üzerine harekete geçen kimi mahalle başkanlarının mevcut belediye başkanı aleyhine lobi oluşturmaya çalışmaları, Sarıyer’deki parti tabanında da çok büyük rahatsızlık yarattı. Mahalle başkanlarına genel merkeze gönderilmek üzere tek elden ortak dilekçe hazırlatılması ve mevcut belediye başkanı Şükrü Genç’i eleştiren bir metin imzalanması da teşkilatta isyana neden oldu.

 AK PARTİ’NİN CHP İÇİNDEKİ ADAYI EROL AYDIN MI?

 akpliler_erol_aydin

Öte yandan mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç’in aday gösterilmesi halinde Sarıyer’i alamayacaklarını düşünen AK Parti içindeki bazı isimler, zayıf halka olarak gördükleri aday adayı Erol Aydın’a açıktan destek vermeye başladı. Aslen Sivaslı olan AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve ona yakın çevrelerin CHP’yi bölmek için Erol Aydın’a sahip çıktıkları ve kendisine gizli destek verdikleri iddia ediliyor.

Hatırlanacağı üzere aday adayı Erol Aydın, CHP’den aday adaylık müracaatı döneminde AK Partililerle özel bir yemekte buluşmuş ve parti yönetiminden habersiz gerçekleşen bu buluşma deşifre olunca parti içinde çok büyük tepkiye neden olmuştu.

 AKP MEDYASI EROL AYDIN’I YERE GÖĞE SIĞDIRAMIYOR

AKP’ye yakın yandaş yerel gazetelerin ve özellikle Akşam Gazetesi’nin sürekli Aydın’ı öne çıkarması ve sipariş haberler yayınlaması, onu adeta kahraman gibi lanse etmeleri de bu olayın tuzu biberi oldu. Son olarak bu Pazar günü Armoni Düğün Salonu’nda AK Parti Meclis Üyesi aday adayı İlknur Arı’nın açıkça CHP’de Erol Aydın’ı desteklediklerini söylemesi parti tabanında “AK Partililer, CHP içinde Erol Aydın’ı destekliyorlar, çünkü onun seçimi alamayacağını, o aday olursa AK Parti’nin Sarıyer’i alacağını iyi biliyorlar” şeklinde yorumlandı.

BELEDİYENİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARI PROJE DİYE TANITTI

Öte yandan CHP aday adayı Erol Aydın’ın, Armoni Düğün Salonu’nda, belediye başkanı olması halinde yapacağı projeleri anlatırken söyledikleri salondaki herkesi şaşkına çevirdi. Mevcut belediyenin halen devam ettirdiği hizmetleri gelecekte yapmak istediği projeler içinde sayan Aydın, sadece cenaze ve iftar döneminde yapacağı bazı çalışmaları proje olarak tanıttı, bu durum salondakileri de tatmin etmedi.

Bu arada Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan bazı CHP’liler; “Türkiye ayakkabı kutularındaki milyon dolarları, milyarlarca dolarlık altın kaçakçılığını, bakanlara dağıtılan rüşvetleri, bakan çocuklarının tutuklanmasını ve her geçen gün yeni yeni ortaya çıkan türlü rezillikleri konuşuyor. Ancak ne yazık ki partimizdeki bazı aday adayları da mevcut belediye başkanını ve rakip gördükleri diğer aday adaylarını karalamakla uğraşıyor.

Ülke elden gitmiş onların derdi birilerine çamur atmak, partiyi bölmeye çalışmak, ortalığı karıştırmak… Sarıyer sokaklarında kimse kendilerini tanımazken, genel merkezlerde kendilerini sanki çok güçlü isimmiş gibi lanse etmeye çalışmaları doğrusu çok şaşırtıcı… Sayın Kılıçdaroğlu artık bu rezilliklere dur demeli” diye konuştu.

İstanbul’un pek çok ilçesinde parti içinde bu tür sorunların yaşandığına dikkat çeken partililer, “Genel Merkezimiz kendi partisi aleyhine çalışan ve adeta AKP’nin ekmeğine yağ sürmeye çalışan bu kişileri görmeli ve gerekli disiplin cezasını vermelidir” uyarısında bulundu.

Bir yorum

  1. “Hainlik ve kıskançlık” bizim temel özelliğimiz oldu. Tayyiplerin bu noktalara kadar yükselmesi de bizim sayemizde oldu. Hazin bir durum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir