GündemManşet

Topbaş, meğer Derbent’i kimlere emanet etmiş!

DERBENTT55

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Derbent’te kentsel dönüşüm çalışmasını birlikte yürüttüğü Yorum İnşaat’ın patronu Osman Ağca, Türkiye’yi sarsan dev rüşvet operasyonunda gözaltına alındı. Topbaş ile Ağca, Fransa’nın Cannes kentindeki dünyaca ünlü emlak fuarında Derbent projesinin maketini sergilemiş ve bu proje sayesinde büyük şov yapmışlardı.

Türkiye’yi sarsan dev yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda Sarıyer Derbent’in yakından tanıdığı bir isim de gözaltına alındı. Bu isim Yorum İnşaat’ın patronu Osman Ağca…Yorum İnşaat, “Sarıyer Derbent Kentsel Dönüşüm Projesi”nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortağı. 2014’te ertelenen proje, “İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm projesi” olarak adlandırılıyordu. Yorum İnşaat, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştireceği Sarıyer Derbent Kentsel Dönüşüm Projesi’ni 12-15 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de görücüye çıkartmıştı.

CANNES’TE ÖRNEK PROJE DİYE DERBENT MAKETİNİ SERGİLEMİŞLERDİ

DERBENTT

Fuarın ilk gününde Yorum standını ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kentsel dönüşümün önemini vurgularken projenin bölge için oldukça değerli olduğunu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak projenin arkasında olduklarını sözlerine ekledi. Yorum İnşaat’ın patronu Osman Ağca ile birlikte Derbent maketi üzerinde şov yapan Topbaş, sözde maket üzerinde çözdüğü Derbent’i tüm dünyaya örnek proje diye sergilemişti.

RÜŞVET OPERASYONUNDA GÖZALTINA ALINDI

Topbaş’ın Derbent projesine ortak ettiği Yorum İnşaat’ın patronu Osman Ağca, Savcı Zekeriya Öz’ün yürüttüğü dev yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alındı. 79 kişiyle birlikte gözaltına alınan Ağca, uzun süre emniyette tutuldu ve hakkındaki rüşvet suçlamaları nedeniyle ifade verdi. Ağca soruşturma kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Öte yandan Derbent’teki kentsel dönüşüm çalışmalarını Büyükşehir ile birlikte yürüten Yorum İnşaat’a yönelik rüşvet operasyonu Derbentlilerin de gündeminde. Derbentliler; “Topbaş demek ki Derbent’i gözden çıkarmış. Bizi kimlere teslim etmeye çalışıyormuş da haberimiz yokmuş. Bu yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla her şey gün yüzüne çıktı. Derbent konusunda bu zamana kadar samimi olmadılar, bari mahallemizi peş keş çekmeye çalışmasınlar. Fransalar’da bizim mahallemizin maketiyle şov yapacaklarına samimi olsunlar, dürüst olsunlar” diye konuştular…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir