Manşet

CHP’li belediyeden örnek hizmet: Sarıyer’de çay ücretsiz!

darussafaka-yasam-evi (15)

Şaka değil gerçek… Sarıyer’de çay içmek ücretsiz… Çünkü CHP’li Sarıyer Belediyesi, ilçe genelinde hizmete açtığı Yaşamevleri’nde vatandaşlardan yıllardır tek kuruş çay ücreti almıyor. Yani ne kadar içerseniz için çaylar bedeva… Sarıyer’in; Darüşşafaka, Kazım Karabekir, Cumhuriyet ve Yeniköy Bağlar olmak üzere şimdilik 4 ayrı mahallesinde hizmet vermeye başlayan Yaşamevleri’nde, hayırsever vatandaşlardan toplanarak oluşturulan birer kütüphane de bulunuyor.

7’den 77’ye her yaştan insana hizmet veren Yaşamevleri’nde, kitap okuma bölümleri, televizyon izleme yeri, oturma alanları bulunuyor. Belediyeye ait parkların içinde kurulan Yaşamevleri‘nde, vatandaşlar ücretsiz doğum günü kutlamaları, nişan, kına ve benzeri hizmetler de alabiliyor.

BİR YILDA 100 BİN KİŞİ YARARLANIYOR

Sarıyer Belediyesi’nin hizmete açtığı Yaşamevleri’nden her gün yüzlerce kişi yararlanıyor. Özellikle Yaşamevleri’nin müdavimi olan simalar da var. Hafta sonları ise Yaşamevleri’nde neredeyse boş yer bulmak zor. Yaşamevleri, özellikle Sarıyerli kadınlar için bir buluşma ve sohbet etme ortamı da sağlıyor.

GENÇ; “YAŞAM EVLERİ’NİN SAYISINI 40’A ÇIKARACAĞIZ”

darussafaka-yasam-evi (13)

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Burası insanların nefes alma yeri. Yaşamevleri vatandaşlarımızdan büyük ilgi görüyor. Yaşlılarımız, gençlerimiz ve kadınlarımız bu tesislere sahip çıkıyor. Gün boyu çok sayıda vatandaşımız bu hizmetimizden yararlanıyor. Yaşamevleri’nde her şey ücretsiz. İnsanlar çaylarını içerken gazetelerini, kitaplarını okuyabiliyorlar, satranç oynayabiliyorlar, sevdikleriyle ve dostlarıyla gönül rahatlığı içinde sohbet edebiliyorlar. İnsanlar çok memnun. Buraları adeta kendi evleri gibi görüyorlar. Amacımız Yaşamevleri’nin sayısını 40’a çıkarmak” diye konuştu.

Sarıyer’de çok sayıda farklı projeyi de hayata geçirdiklerini söyleyen “Sarıyer’in her mahallesine, her sokağına belediyemizin mutlaka güzel bir hizmetini götürdük, insanların günlük hayatını kolaylaştırdık. Ama daha bitmedi, yapacağımız çok projemiz var, hedeflerimiz büyük” diye konuştu.

DARUSAFAKA YASAM EVI (6)

Çaylarını yudumlayan vatandaşlara Darüşşafaka Yaşam Evi’yle ilgili düşüncelerini sorduk. Herkesin bulunmaktan büyük bir keyif aldığı yaşam eviyle ilgili bakın hangi yorumları aldık…

Ali Tokgoz

Ali Tokgöz: Günümüzde hayatımız oldukça stresli oldu. Burada kendi yaş gruplarımızla beraber dertleşerek bu stresten kurtuluyoruz. Bizim yaş gruplarımız için burası oldukça dinlendirici. Bu yüzden ben çok beğeniyorum. Darruşafaka Yaşam Evi manzarası, havası, çevresi ile sosyalleşebileceğimiz bir alan. Bu konuda Sarıyer Belediyesi’nin verdiği hizmetlere teşekkür ederim.

 Atilla Akcali

Atilla Akçalı: İnsanlar fazla kitap okumuyor. En büyük şikayetim bu. Bilgisayar geldiğinden beri kitap okuma zevkini yaşayan insanlar azalıyor. Burada biz biraz da olsun bu zevki tadıyoruz. Burayı çok seviyorum. Her gün en az 2 saat buradayım.

 Ahmet Alim Yagin

Ahmet Alim Yağın: Beğenmekten öte burası benim için. Benim burada eksik gördüğüm hiçbir şey yok. Evim hemen karşısında, boş olduğum her zaman buradayım.

 Isa Aykaz

İsa Aykaz: Burayı ben de çok beğeniyorum. İstanbul’da iki belediye başkanını beğeniyorum. Biri Şükrü Genç, diğeri Mustafa Sarıgül. Allah başkanımıza uzun ömür versin.

 Cenap Sezen

Cenap Sezen: Yaşam evini çok beğeniyorum, burada vakit geçirmek benim için çok güzel.

 Abdulkadir Caliskan

Abdulkadir Çalışkan: Burası bizim için çok iyi. Arkadaşlarımla vakit geçiriyoruz. Her şey için teşekkürler.

 orhan karadeniz

Orhan Karadeniz: Burası benim için vazgeçilmez. Arkadaşlarımla vakit geçirmek çok hoşuma gidiyor.

 Ismail Karabek

İsmail Karabek: Burası gerçekten çok iyi. Hepimiz birbirimizi anlıyoruz burada. Vakit geçirmekten zevk alıyorum.

 Elif Susuzoglu

Elif Susuzoğlu: Haftada en az 3 gün buradayım. Çok beğeniyoruz. Burada dostluklar çok güzel.

 saliha demir

Saliha Demir: Haftanın 5-6 günü buradayız, burada arkadaşlarımla vakit geçirmekten çok hoşlanıyorum.

 Ayten Gungor

Ayten Güngör: Sabah kalkıp buraya geliyoruz. Çok güvenli burası çocuklarımız burada oynarken hiç düşünmüyoruz bile. İçimiz rahat. Burada emeği geçen herkese çok teşekkürler.

 selim reytan

Selim Reytan: Burası harika manzarası çok güzel. Manzaranın karşısında yemek yemeye bayılıyorum.

 Nelli Reytan

Nelli Reytan: Biz çok mutluyuz burada. Yabancı insanlarla burada görüşüp dost ediniyoruz.

 Handan Bakara

Handan Bakara: Günde 3 saat buradayım. Arkadaşlarımla vakit geçiriyorum. Burası çok güzel.

 mehriban iskandarova

Mehriban İskandarova: Her gün 2 saat buradayım. Vaktim olsa daha fazla gelirim. İnsan burada deşarj oluyor. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.

 Hurifer Sarıucak

Hurifer Sarıuçak: Burayı ben de çok beğeniyorum. Neredeyse bütün günüm burada geçiyor.

[nggallery id=110]

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir