ArşivGündemManşet

Salih Bayraktar; “CHP, bizim yaptığımız hizmetlere tabelasını asıyor!”

_MG_6226

“21 Ekim Gazeteciler Bayramı” dolayısıyla Sarıyer’deki yerel basına Demirciköy’de kahvaltı programı düzenleyen AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, CHP’yi ve Sarıyer Belediyesi’ni çok sert sözlerle eleştirdi.

***

Sarıyer’in çok kötü yöneltildiğini söyleyen Bayraktar; “CHP’liler, bizim yaptığımız hizmetlere kendi pankartlarını asıyorlar. Büyükşehir’in yaptığı hizmetleri kendileri yapmış gibi gösteriyorlar. Dolandırıcılık ve riyakarlık yapılıyor” dedi.

salihbayraktar

30 Mart hezimetinden sonra görevden alınan Hüseyin Özdemir‘in yerine AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı görevine getirilen Salih Bayraktar, “21 Ekim Gazeteciler Bayramı” dolayısıyla Sarıyer’deki yerel basınla bir araya geldi. Demirciköy Uzunya Restoran’da yerel basına kahvaltılı basın toplantısı düzenleyen Bayraktar, CHP’yi ve CHP’li Sarıyer Belediyesi’ni çok ağır sözlerle eleştirdi. Bayraktar’ın yanı sıra programa ilçe yöneticilerinden Sabri Avcı, İlknur Arı, Hüseyin Cevahiroğlu, A.Erol Akkuş, İlhan Bal, Abdullah Akşahin, Cemil Özbalta, Mehmet Çakır, İsmail Bülbül, Sedat Kamburoğlu, Cengiz Tekin ve Ayşe Küçük gibi isimler de katıldı.

BAYRAKTAR; “SARIYER’DE KENDİMİZİ ANLATAMADIK”

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, fikir ve düşünce özgürlüklerinin geliştirilmesi konusunda yerel basına büyük bir sorumluluk düştüğünü ifade ederek basının önemine dikkat çekti. Sarıyer’de yeni yönetim olarak yerel basına çok büyük önem verdiklerini ve bu yüzden her türlü yapıcı eleştiriye açık olduklarını vurgulayan Bayraktar, “Tüm gazetecilerimizin 21 Ekim Gazeteciler Bayramı’nı tebrik ediyorum” diye konuştu.

_MG_6133

30 Mart seçimlerinde alınan 25 binlik oy farkının sorulması üzerine bir değerlendirme yapan Bayraktar; “Biz Sarıyer’de kendimizi anlatamadık. Elbette bunda bizim ve yerel basınımızın da etkisi oldu. Eğer biz kendimizi daha iyi anlatabilseydik Sarıyer’i CHP’ye kaptırmazdık” dedi. Sarıyer İlköğretim Okulu bahçesinde yapılacak spor salonu olayını da örnek gösteren Bayraktar; “Ben Sarıyer’in çocuğuyum. Biz çocukluğumuzda basket oynamak ve spor yapmak için başka ilçelere gidiyorduk. Çünkü burada spor yapacak bir tesis yoktu. Ben bunun eksikliğini çok iyi biliyorum. Bu yüzden Sarıyer İlköğretim Okulu’nun bahçesine güzel ve modern bir spor tesisi kazandıralım dedik. Ancak birileri kıyameti kopardı. Bu güzel hizmete karşı çıktılar. Öyle ki oraya AVM yapıyorlar diyen bile oldu. Olacak iş değil buna kargalar bile güler. Oysa gençliğimizin hali belli, uyuşturucu ve kötü alışkanlıklar almış başını gidiyor. Ne yazık ki bu yüzden bu spor salonunu yapamadık” dedi.

Sarıyer’de kendilerinin hizmetleri engellediği şeklindeki yorumları da eleştiren Bayraktar; “CHP kendi beceriksizliğini örtemeye çalışıyor. Biz hiçbir güzel hizmete engel olmuyoruz. Biz engel olsak o hizmetler zaten devam edemezdi. CHP’liler Sarıyer’e evlendirme dairesi ve belediye hizmet binası kazandırıyoruz diyor. Oysa bu projelerin arazileri AK Parti döneminde Yusuf Tülün döneminde alındı, bunu görmezden geliyorlar. Belediye bu projeleri parası olmadığı için zamanında yapamıyor. Parayı Sarıyer İlçe Teşkilatı mı verecek” diye konuştu.

CHP HİZMETLERİMİZE KENDİ TABELASINI ASIYOR

_MG_6127

CHP’yi tabela partisi olmakla suçlayan Bayraktar; “Partinin adında halk var ama düşüncelerinde halk yok. Biz Sarıyer’de sadece bilgi ve belgeye dayalı siyaset yapıyoruz. Arkadaşlarıma da söyledim asla duyuma ve dedikoduya dayalı siyaset yapmayacağız. Sarıyer’de siyaset belli bir seviyeye ulaştı. Biz çamur atarak ve birilerini karalayarak siyaset yapmayacağız” dedi. CHP’yi ve Sarıyer Belediyesi’ni kendi hizmetlerine sahip çıkmakla suçlayan Bayraktar, “Sarıyer’de su baskınlarını önledik diyorlar. Oysa bu işi Büyükşehir Belediyemiz yaptı. Bizim hizmetlerimize kendi tabelalarını asıyorlar. Bizim yaptığımız her işe pankart asarak sahiplenmeye çalışıyorlar. Dolandırıcılık ve riyakarlık yapılıyor” diye konuştu.

20’DEN FAZLA ÜLKE GEZDİM SARIYER GİBİSİ YOK

“Sarıyer’de Ak Partili bir belediye olsa bundan çok daha iyi bir hizmet üretirdi” diyen Bayraktar, “İstanbul bizim için ne kadar önemliyse, Sarıyer de İstanbul için o kadar önemlidir. Dünyada 20’den fazla ülke gezdim ancak Sarıyer gibi güzel bir ilçe görmedim. 500 bin seçmeni, 750 bin nüfusu olan Bağcılar 22 kilometrekare, Sarıyer ise 151 kilometrekare. Bağcılar, Sarıyer’in neredeyse 7-8’de biri… Burası İstanbul’un oksijen deposu. Denizi ve ormanlarıyla güzel bir ilçe… Ancak hizmet noktasında ne yazık ki yeterince istenilen noktada değil. Sarıyer’i gelecek seçimde alarak bu güzel ilçeyi hak ettiği hizmetlere kavuşturacağız” şeklinde konuştu.

_MG_6194

BAYRAKTAR, YEREL BASINA PLAKET VERDİ

Öte yandan Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, programın sonunda Sarıyer’de görev yapan yerel basına plaket verdi. Sarıyer’e hizmetlerinden dolayı yerel basına plaket veren Bayraktar, ilk plaketi Sarıyer Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya verdi. Batu, duyarlılığı için Bayraktar’a ve AK Partililere teşekkür ederken, program sonunda topluca fotoğraf çektirildi. Program sonunda Bayraktar, yerel basına tekne partisi sözü de verdi.

_MG_6135 _MG_6133 _MG_6132

 

_MG_6145 _MG_6312 _MG_6310  _MG_6315

Bekir BATU- Arzu Usta- Kürşat Çakmak- Tugay Savaş

Bir yorum

  1. Anlatamamak Değil Adayınız Yanlıştı izlediğiniz süreç çok yanlıştı şimdi ise parayı hizmette yarışcaksınız daimi kazanabilmek istiyosanız belediyeler farklı olabilir hizmet size oy verinede vermeyenede aynı olmalıdır öyle şey yok Sarıyer’de Türkiye Cumhuriyetinin İstanbul ili İlçesi Sarıyer Olduğuna Göre Herkes nerden alıyosa Sarıyerde ordan alcak almalı! Sonra Diğer Sarıyeri Almak İstanbul’uda Kaybeder Akp’e

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir