ArşivGündemManşet

CHP’li Zuhal Ünver’den Büyükdere Mahalle Başkanı İsmail Mırık’a 20 bin liralık dava ve suç duyurusu!

ismailmirik44

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda şu sıralar ilginç bir olay yaşanıyor. Uzun yıllar Sarıyer’de partiye emek veren Zuhal Ünver, kendisi hakkında “AKP’ye çalışıyor, kapı kapı dolaşıp AKP’ye oy istiyor” dediğini iddia ettiği Büyükdere Mahalle Başkanı İsmail Mırık’a dava açtı.

***

Vefat eden teyzesinin mevlidine katılmak için evine ziyarete gelen AKP’liler nedeniyle bu iftiraya maruz kaldığını söyleyen Ünver, gazetemize yaptığı açıklamada; “Bana bu iftirayı atan İsmail Mırık’a 20 bin liralık dava açtım, savcılığa da verdim. Mahkemede hesap verecekler” diye konuştu.

 

zuhalunver2

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı benzerine az rastlanır parti içi garip bir hadiseye sahne oluyor. CHP’de yaklaşık 2 yıl boyunca görev yapan İstanbul Yeditepe Ampute Takımı (Bedensel Engelliler Futbol Takımı) Başkan Yardımcısı Zuhal Ünver, CHP Büyükdere Mahalle Başkanı ve Büyükdere eski muhtar adayı İsmail Mırık’a 20 bin liralık manevi tazminat davası açtı, ayrıca Mırık hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İSİM BABAM İSMET İNÖNÜ’DÜR

Yaşadığı olayı Sarıyer Gazetesi’ne anlatan Zuhal Ünver bu konuda şunları söyledi; “Ben yaklaşık 2 yıl boyunca CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı’nda gecemi gündüzüme katıp çalıştım. 2 yıl Spor Komisyonu Başkanlığı yaptım. Benim isim babam İsmet İnönü’dür, rahmetli babam Burhan Felek’in makam şoförüydü ve Burhan Bey ben doğduğumda adı “Zehra” olsun demiş, İsmet İnönü de “Zuhal” olsun demiş. Sonra benim adım bu şekilde konulmuş. İnönü benim isim babamdır. Bu yüzden kimse benim CHP’liliğime laf söyleyemez, biz köklü CHP’liyiz”

TEYZESİNE MEVLİT OKUTTU, AKP’Lİ DİYE ŞİKAYET EDİLDİ

Zuhal Ünver sözlerini şöyle sürdürdü; “Seçimden önce Mart ayında vefat eden teyzem için Kocataş’taki evimde mevlit okuttum. AKP’nin adayı Sedat Özsoy da beni arayıp “Mevlite katılabilir miyiz” diye sordu. Neticede bu insani bir durum ve kimseye gelmeyin diyemezdim. Daha sonra Sedat Özsoy yanında AKP İlçe Başkanını ve birkaç meclis üyesi adayını alarak mevlit için evime geldi. Daha sonra MHP İlçe Başkanı da mevlit nedeniyle beni aradı onu da kırmadım. MHP’liler de mevlidimize katıldı. Sonuçta bu bir mevlit burada siyaset yok, tamamen insani bir durum söz konusu. İsmail Mırık, benim evimdeki mevlide katılanlar arasında AKP’lileri görünce parti yöneticisi Rıfat Elmas’a beni şikayet etmiş. Partiye dilekçe verip beni şikayet etmiş. ‘Güya ben AKP’ye çalışıyormuşum, kapı kapı dolaşıp onlara oy istiyormuşum’ Evime postayla partiden yazı göndermişler, beni ihraç ettirmeye kalkıştılar. Oysa ben seçimde sonuna kadar partime çalıştım ve kimse CHP’liliğime laf söyleyemez.”

İSMAİL MIRIK’TAN MAHKEMEDE HESAP SORACAĞIM

“İsmail Mırık’tan bunun hesabını mahkemede soracağım. Madem ben AKP’ye çalışmışım o zaman bunu ispat edecek. Kimse beni hain ve partime ihanet etmiş gibi gösteremez. Bana çamur atanlar bunun hesabını verecek. Ben Bursa’ya taşındım davayı buradan açtım. Mırak’a 20 bin liralık dava açtım ve sonuna kadar bunun hesabını soracağım. Ayın 29’unda ilk duruşmamız var. Ayrıca Mehmet Deniz’e de hakkımı helal etmiyorum. Benim Şükrü Genç’le hiçbir sorunum yokken onların yüzünden yok yere kötü oldum. Şükrü Genç’e çok büyük haksızlık etmişim. Ben Boğaziçi İşletme Mezunu’yum benim partideki ayarım sadece Cemal Beşkardeşler ve Salim Öztürk olabilir. “

zuhalunver1

NOT: Sarıyer Gazetesi olarak olayın muhtaplarının yapacağı her türlü açıklama ve savunmaları da objektif haberciliğimiz gereği sitemizde yayınlayacağımızı hatırlatırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir