Arşiv

İstinye Devlet Hastanesi’nde EBOLA paniği!

istinye1

Japon hastanın ölümcül EBOLA virüsü taşıdığı şüphesi İstinye Devlet Hastanesi’ni alarma geçirdi, acile giriş çıkışlar yasaklandı… Şimdi gözler Okmeydanı’na kaldırılan hastanın tahlil sonuçlarına çevrildi…

SARIYER GAZETESİ- ÖZEL HABER

İstinye Devlet Hastanesi’nde EBOLA paniği yaşanıyor. Paris’ten Türkiye’ye gelen bir Japon turist Tarabya’da yemek yediği bir restorantta akşam saatlerinde aniden fenalaşarak İstinye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Büyük bir kriz geçirdiği öğrenilen 45 yaşındaki erkek Japon turist ambulansla hemen İstinye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İlk müdahalesi burada yapılan hastanın ölümcül EBOLA virüsü taşıyabileceği şüphesiyle başka hastaneye gönderilmesi istendi. İstinye Devlet Hastanesi’ne gelen özel ekip Japon hastayı büyük bir titizlikle ve ebola hastaları için hazırlanan özel ambulansla Okmeydanı Hastanesi’ne kaldırdı.

ACİLE GİRİŞLER YASAKLANDI

Japon hastanın ebola olabileceği şüphesi üzerine İstinye Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne girişler ve çıkışlar yasaklandı. Bu olayın yaşandığı sırada hastanede bulunan birçok kişi korkularından hastanenin dışına çıktı ve hemen hastaneden uzaklaştı. İstinye’de şimdi Okmeydanı’na gönderilen hastanın tahlil sonuçları bekleniyor. Eğer hastanın EBOLA virüsü taşıdığı ortaya çıkarsa İstinye’de geniş çaplı ilaçlama ve önlemler zinciri alınacak, hastanın tahlilleri temiz çıkarsa İstinye Devlet Hastanesi’ne girişler normale dönecek ve panik havası bitecek.

NOT: İstinye Devlet Hastanesi’nde, Acil Servis’e giriş yasağının ne zaman kaldırılacağı her an için Okmeydanı Hastanesi’nden çıkacak sonuçlara bağlı… Haberimizin yayınladığı saatte 23.30’da hastaneye girişler halen yaklaşık 2 saattir devam ediyordu.

SARIYER GAZETESİ- ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir