ArşivGündemManşet

İstinye’de dayak yiyen Hüseyin Özdemir ve AKP’lilere yargıdan bir hukuk dersi daha!

Avukat Şevket Cankur, Hüseyin Özdemir, Salih Güzel, Halil Canarıkan ve Engin Güvenç’e savcılık hukuk dersi verdi…

huseyinozdemir

Sarıyer’de AK Parti’nin 30 Mart seçimlerinde 25 bin fark yiyerek seçim kaybetmesinin mimarı dönemin AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve AKP’lileri, gazetemize attığı bir iftira daha tutmadı.

İstinye Tersane Alanı’nda yaklaşık 1.5 yıl önce AKP’liler tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri sırasında meydan dayağı yiyen  Hüseyin Özdemir, yediği dayaktan sonra hastanelik olmuştu. İstinye Tersane Alanı’ndaki kira rantının paylaşımı anlaşmazlığı iddiasıyla meydan dayağı yediği ileri sürülen Özdemir, devletin kendisine tahsis ettiği yakın koruma polisinin havaya 5-6 el ateş açmasıyla canını zor kurtarmıştı. Aynı olayda AKP’li Salih Güzel ve Halil Canarıkan da yedikleri dayak nedeniyle hastanelik olmuşlar, darp raporu almışlardı.

AKP’LİLERE SAVCILIKTAN HUKUK DERSİ

salih_guzel_huseyin_ozdemir

Dayak olayından sonra suçu anlaşılmaz bir şekilde Sarıyer Gazetesi’ne yıkmaya çalışan AKP’liler, gazetemiz sahibi Bekir Batu ve İstinye’nin sevilen isimlerinden Celal Çınar’dan da şikayetçi olmuşlardı. Olayla uzaktan yakından ilgisi olmadığı halde suçu başkalarına yıkarak adeta gündem değiştirmek isteyen AKP’lilere savcılıktan adeta hukuk dersi geldi. Ortada şikayet edilen kişiler hakkında dava açılmasını gerektirecek nitelikte hiçbir delil olmadığını belirten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muzaffer Pişirici, yapılan şikayete kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi. AKP’li Avukat Şevket Cankur, Salih Güzel, Halil Canarıkan, Hüseyin Özdemir ve Engin Güvenç’in şikayeti üzerine başlayan soruşturmada, savcılık bir kez daha Bekir Batu hakkında takipsizlik kararı verdi. AKP’liler, dayak olayından sonra katalog bir dilekçe hazırlamışlar, çok sayıda partili bu dilekçelerle daha önce de gazetemizden şikayetçi olmuşlardı ancak tüm bu şikayetlere her seferinde savcılıktan takipsizlik kararı çıkmıştı. Savcılıktan gelen son karar da AKP’lilere bir kez daha hukuk dersi vermiş oldu.

ÖZDEMİR’İ DÖVDÜKLERİ İDDİA EDİLEN KİŞİLERE DAVA

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muzaffer Pişirici’nin verdiği son takipsizlik kararında ise ilginç bir detay dikkat çekti. Kararda, AKP’li Hüseyin Özdemir, Salih Güzel ve Halil Canarıkan’ı dövdükleri iddia edilen 7 kişinin isimleri tek tek yazıldı ve bu kişiler hakkında İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldığı ifade edildi. Savcı Pişirici, suç işlemeye alanen tahrik etmek ve tehdit iddiasıyla şikayetçi olunan İstinye’nin saygın isimlerinden Celal Çınar ve Gazeteci Bekir Batu için ise olayla uzaktan yakından ilgisi olmadığı için takipsizlik kararı verdi.

 HÜSEYİN ÖZDEMİR VE AKP’LİLER ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?

canarikan-sevketcankur1

Son takipsizlik kararı olayında olduğu gibi bugüne kadar gazetemiz hakkında çok sayıda şikayet dilekçesi veren ve her defasında yargı kararlarıyla büyük bir şok yaşayan AKP’lilerin, şimdi özür dileyip dilemeyecekleri merak ediliyor. Hüseyin Özdemir ve bu şikayetlerde ismi geçen kişilerin her birinin gazetemizden özür dilemesi bekleniyor. Öte yandan bazı erdemli AK Partililer, “İlçe yönetimi bizden zorla suç duyurusunda bulunmamızı istedi. Biz konuyu bile bilmiyoruz. Sadece İstinye’de Hüseyin Özdemir’in çok kötü dayak yediğini, yediği dayağın etkisiyle uzun süre hafıza kaybı yaşadığını biliyoruz. Öyle ki yediği dayağın travmasıyla doğru yada yanlış bilmiyoruz ama ‘Ben Kılıçdaroğlu’yum’ diye sayıkladığı yönünde dedikodular da türedi. Partideki avukatlar katalog bir dilekçe hazırlamışlar, bizlere de imza atmamızı istediler. Hata yaptık, size iftira attık. Sakın biz iftira davası açmayın” diyerek Sarıyer Gazetesi’nden ve Bekir Batu’dan özür dilemişlerdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir