ArşivGündemManşet

Kilyos’ta seçim heyecanı! İstifa eden 7 azanın yerine yenileri seçildi!

kilyos muhtari turgut serdarli 1 (1)

Sarıyer’in en gözde köylerinden Kilyos’ta seçim heyecanı yaşandı. 30 Mart seçimlerinden sonra muhtarlık koltuğuna oturan Ahmet Turgut Serdarlı’nın 7 azası geçtiğimiz aylarda istifa etme kararı almışlardı. İstifa eden azalar neden böyle bir karar aldıklarını da gazetemizi ziyaret ederek detaylı bir şekilde kamuoyuna açıklamışlardı.

VATANDAŞLAR SANDIKTA OY KULLANDI

Sarıyer İlçe Seçim Kurulu da Kilyos’taki istifalar nedeniyle boşalan muhtarlık azalarının doldurulması için seçim kararı aldı. Seçim Kurulu’nun kararı üzerine köyde bugün (pazar) seçim yapıldı. Köydeki iki okulda kurulan sandıklara giden vatandaşlar, Muhtar Turgut Serdalı’nın yeni azalarını belirledi. Seçim sadece azaların yenilenmesi için yapıldığı için listede sadece azaların isimleri yazıldı, Muhtar Serdalı’nın muhtarlığıyla ilgili her hangi bir oy kullanma ve değişiklik olmadı.

MESAİ ARKADAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI

kilyos1 (2)

Kilyos’ta sabah 09.00’da başlayan seçimler sırasında Sarıyer’deki birçok mahalle muhtarı da Kilyos’a giderek Muhtar Serdarlı’ya destek ziyareti gerçekleştirdi. Muhtar arkadaşlarının ziyaretinden büyük mutluluk duyan Serdarlı, meslektaşlarına nezaketinden dolayı tek tek teşekkür etti. Kilyos ziyaretine Derbent Muhtarı Aydemir Görmez, Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci, Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı ve Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel eşlik etti.

Kilyos’a yaptıkları ziyaretin moral amaçlı yapıldığını söyleyen muhtarlar,”Amacımız bir meslektaşımızın heyecanına ortak olmak ve onun yanında bulunarak kendisine sahip çıktığımızı göstermekti. Muhtarlar olarak hepimiz bir bütünüz ve her zaman birbirimizin yanındayız” dediler. Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, “Bizim için tüm mahallelerde dayanışma ve dostluk çok önemlidir. Muhtarlar olarak her zaman birlik ve beraberlik içindeyiz. Kilyos’a gitmemizin amacı da budur. Kilyos’taki demokrasi şölenine ortak olmak bizleri de mutlu etti” diye konuştu.

kilyos1 (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir