ArşivGündemManşet

Mecliste KAHPELİK kavgası!

Sarıyer Belediye Meclisi, yeni binasında da eski geleneklerinden kurtulamadı. Son meclis toplantısı yine kavga ve hakaretlere sahne oldu. AKP’li Nurettin Çelik’in, Belediye Başkanı Şükrü Genç’in üzerine yürümeye kalkışması meclisi bir anda karıştırdı.

 

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Kasım ayının ikinci toplantısı gergin anlara sahne oldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç‘in, maden kazalarıyla ilgili söylediği sözler kavgaya neden oldu. İşçilerin ölümüyle ilgili ihmali bulunanları sert sözlerle eleştiren Genç, “Yapılanlar Kahpelik derecesinde ihmaldir, bu kadar işçinin ölümünden kimler sorumluysa hesap vermeli” diye konuştu.

 ÇELİK, BAŞKAN GENÇ’İN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in sözlerine tepki gösteren AKP’liler Başkan Genç’ten bu sözleri geri almasını istedi. Başkan Genç’in sözleri geri almadığı gibi bu sözlerin arkasında olduğunu söylemesi üzerine AKP’liler Genç’in üzerine yürümeye başladı. Nurettin Çelik‘in yerinden kalkarak Belediye Başkanı Şükrü Genç’in üzerine yürümesi biranda salonu karıştırdı. AKP ve CHP’liler topluca ayağa kalkarak karşılıklı hakaretleşmeye başladı. Salonda bulunan güvenlik görevlilerin de müdahalesiyle kavga yumruklaşmaya dönüşmeden son anda önlendi.

AKP ve CHP’liler arasındaki kavgayı salonda bulunan misafirler ve muhtarlar şaşkın bakışlarla izledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir