ArşivGündemManşet

Melih Gökçek, 17 Aralık Yolsuzluk operasyonu günü Pursatlar’da 6 daire birden satın aldı! Gökçek’in Dikmen’deki villası da kaçak!

8 MART DUNYA KADINLAR GUNU

SARIYER GAZETESİ’nin bomba haberi yine çok konuşulacak!

 

GÖKÇEK’İ SARSACAK 2 BOMBA!

 

VARAN 1- Melih Gökçek, Türkiye’yi sarsan yolsuzluk operasyonunun yapıldığı 17 Aralık günü Pursaklar’da tam 6 daire birden satın aldı

 ayraç2

VARAN 2- Gökçek’in, Çankaya Dikmen’deki dubleks villası kaçak… Villanın bulunduğu arazi tapu kaydında TARLA olarak görülüyor…

 SARIYER GAZETESİ- ÖZEL HABER – BEKİR BATU

 

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, Türkiye gündemini sarsacak gerçekleri Türkiye gündemine taşıyor. Batu, AK Partili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek’in bugüne kadar gündeme gelmeyen 2 sırrını gün yüzüne çıkardı. Daha önce Topbaş’ın 60 trilyonluk servetinin listesini belgeleriyle yayınlayan Batu’nun ortaya çıkardığı gerçekler, Başkent’teki su polemiğini de geride bırakacak türden.

 VARAN 1: 17 ARALIK’TA 6 DAİRE BİRDEN SATIN ALDI

Başkan İbrahim Melih Gökçek, Türkiye’yi sarsan 17 Aralık yolsuzluk operasyonunun yapıldığı gün çok dikkat çekici bir olaya imza attı. Gökçek, Türkiye’de 3 bakanın çocuklarının gözaltına alındığı ve ülke gündeminin sarsıldığı gün, Ankara Pursaklar’da tam 6 daire birden satın aldı. Gökçek’in; satın aldığı 6 daire resmi kayıtlara göre 95012 ada ve 6 parsel üzerinde bulunuyor. Pursaklar’da 2 bin 250 metrekarelik alanda kurulan 24 dairelik  siteden alınan 6 daire, tapuya 17 Aralık 2013’te yani yolsuzluk operasyonunun yapıldığı günde tescil edildi. Esenboğa Havalimanı istikametinde bulunan daireler tapuya Türkiye’yi sarsan 17 Aralık operasyonunun yapıldığı gün resmen işlendi. Tapu, bizzat Ahmet ve Kadriye oğlu 20 Ekim 1948 doğumlu İbrahim Melih Gökçek adına kaydedildi.

VARAN 2: GÖKÇEK’İN DİKMEN’DEKİ VİLLASI KAÇAK

Başkan Gökçek’in gündemi sarsacak diğer sırrı ise Dikmen’de sahibi olduğu villanın kaçak olması. 8 Mayıs 2007 yılında Melih Gökçek üzerine tescil edilen Çankaya Dikmen’deki villa, 26676 ada 2 parsel üzerinde bulunuyor. Bir bodrum ve bir zemin kat olmak üzere yapılan villa 557 metrekarelik alan üzerinde kurulu. Turan Güneş Bulvarı üzerinde Kudüs Caddesi’nde bulunan villa Ankara Acıbadem Hastanesi’ne yakın bölgede bulunuyor. Ancak söz konusu villa tapu kayıtlarında TARLA olarak görünüyor. Yani bu villa kaçak, çünkü resmi olarak tarla üzerine konut yapmak yasal değil.

Şimdi merak edilen soru şu;

1- Gökçek neden 17 Aralık operasyonunun yapıldığı gün Ankara’da 6 daire birden satın aldı? Tapu kayıtlarında bu özel günde yapılan işlem tamamen tesadüf bir zamanlama mı yoksa farklı bir amaç mı taşıyor?

 

2- Türkiye’nin Başkenti’ni yöneten bir belediye başkanı nasıl olur da tapuda TARLA olarak gösterilen KAÇAK bir villanın sahibi olur? Bir Belediye Başkanının kaçak villanın sahibi olması ne kadar etik?

 

3- 17 Aralık yolsuzluk operasyonunun yapıldığı gün dönemin Başbakanı Erdoğan’ın paraları sıfırlaması konusunda talimat verdiği iddia edilen oğlu Bilal Erdoğan’ın Şehrizar Konakları’ndan 6 daire birden satın alması yoksa Gökçek’e de mi ilham oldu? Aynı gün Gökçek’in de tam 6 daire birden satın alması garip bir tesadüf mü?

Yoksa Gökçek de mi paraları sıfırladı?

AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 17 Aralık günü kendi adına tam 6 adet daire birden satın alması akıllara “Yoksa Gökçek de mi paraları sıfırladı” yorumlarına neden oldu. Hatırlanacağı üzere Türkiye’yi sarsan 17 Aralık yolsuzluk operasyonu sırasında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında gün içinde gerçekleştiği iddia edilen telefon görüşmeleri internete düşmüştü. Basında geniş yankı bulan konuşmalara göre Erdoğan, oğlu Bilal’e “Senin evinde ne var ne yok. Sen bunları bir çıkar” talimatı vermişti. Bu talimat üzerine harekete geçen Bilal Erdoğan’ın da paraları sıfırlamak için işadamı Ahmet Çalık’ın sahibi olduğu Aktifbank’a ait olan Şehrizar Konakları’ndan 6 adet daire satın aldığı ve karşılığında 14 milyon 120 lira ödeme yaptığı vurgulanmıştı. 17 Aralık yolsuzluk operasyonu günü hem Bilal Erdoğan’ın hem de Gökçek’in de 6 daire birden satın alması “Bilal Erdoğan ile Melih Gökçek aynı gün ikisi birden 6 daire satın alarak paraları mı sıfırladı” yorumlarına neden oldu.

 

HABERİMİZ BUGÜN AYDINLIK GAZETESİ’NDE DE BEKİR BATU İMZASIYLA YAYINLANDI…

 NOT: ÖZEL HABERİMİZİ SARİYERGAZETESİ.COM KAYNAK GÖSTERİLMEK KAYDIYLA İSTEYEN HERKES KULLANABİLİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir