ArşivGündemManşet

ÖZDEMİR MAĞDURLARI YENİ LİSTEDE!

salihbayraktar

 30 Mart seçimlerinde AK Parti’nin hezimete uğramasının mimarlarından Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir döneminde mağdur edilen pek çok partili, yeni başkan Salih Bayraktar sayesinde aktif siyasete geri döndü. Salih Bayraktar’ın yeni yönetiminde buluşan küskünler, uzun bir aradan sonra yeniden siyaset arenasına dönmenin heyecanını yaşıyor.

 *** 

Sarıyer Gazetesi, Pazar günü yapılan AK Parti kongresini kazanan Salih Bayraktar’ın yeni yönetimini mercek altına almaya devam ediyor. AK Parti’nin yeni listesinde ilginç ve dikkat çekici pek çok isim bulunuyor. İşte dikkat çeken isimler ve detaylar;

EDİP CENGİZ 18 OY ALDI ESPİRİ KONUSU OLDU

Hatırlanacağı üzere 318 oyun kullanıldığı kongrede Salih Bayraktar, 291 oy almış, rakibi Edip Cengiz ise sadece 18 oyda kalmıştı. Kongrede tam bir hezimete uğrayan eğitimci Cengiz, parti içinde espiri konusu olmaya başladı.

sarıyer_sivaslılar-9

BEKİR KARAKUŞ YENİDEN AKTİF GÖREVDE

Sarıyer siyasetinin renkli isimlerinden Bekir Karakuş da Salih Bayraktar’ın yeni yönetiminde yer aldı. Eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in hatalarının karşısında durmasıyla bilinen ve partinin seçim kazanabilmesi için bu hatalarından bir an önce vazgeçmesi konusunda her seferinde uyarıcı görevi üstlenen Karakuş, Özdemir tarafından o dönemde aktif siyasetin dışına itilmişti. Uyarılarında ne denli haklı olduğu Sarıyer’deki 30 Mart seçimlerinden sonra ortaya çıkan Karakuş, uzun yıllar Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanlığı yapmıştı. Sivaslılar camiasında ismi öne çıkan Karakuş, görevi Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Genç’e bırakmıştı. Hüseyin Özdemir’in 30 Mart hezimetinden sonra görevden alınmasıyla Bekir Karakuş bir kez daha partide aktif siyasete geri döndü.

ESKİ MUHTAR METİN ATEŞ YENİ YÖNETİMDE

metinates

Bu arada 30 Mart seçimlerinde Derbent Mahalle Muhtarlığı’nı kaybeden Metin Ateş’in AK Parti’nin yeni yönetiminde yer alması dikkat çekiyor. Özellikle kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında mahalleyle ilgili alınan hatalı kararlara ortak olmakla eleştirilen Ateş, bundan böyle AK Parti ilçe yönetiminde görev yapacak. Hatırlanacağı üzere seçimlerde Derbent Muhtarlığı’nı mahallenin sevilen ve başarılı isimlerinden Aydemir Görmez kazanmıştı.

CEMİL ÖZBALTA YENİ LİSTEDE

cemilozbalta1

AK Parti’nin yeni listesinde yer alan dikkat çekici isimlerden birisi de Cemil Özbalta. Sarıyer Belediyesi Eski Meclis Üyesi Özbalta, yeni dönemde artık ilçe yönetiminde yer alacak ve Bayraktar’ın yardımcılığını üstlenecek. Özbalta, belediye meclisinden Şükrü Gençle yaşadığı polemikler ve atışmalarla tanınmıştı.

ÇEVRECİ BAŞKAN SABRİ AVCI YEDEK LİSTEDE

sabriavci

AK Parti’de aktif görevden pasif göreve atanan sürpriz bir isim dikkat çekiyor. Son yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olan ve Çevreci Başkan lakabıyla tanınan Sabri Avcı’nın yeni yönetimde yer almaması dikkat çekti. 30 Mart hezimetinden sonra görevden alınan Hüseyin Özdemir’in yerine getirilen Salih Bayraktar’ın ilk döneminde Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı yapan İlçe Başkan Yardımcısı Sabri Avcı kongredeki yeni listede sadece il delegesi yedek listesinde yer aldı. Avcı’nın neden ilçe yönetimi listesine alınmadığı ise merak konusu oldu.

ESKİ CHP’Lİ KUZPINAR YEDEKLER LİSTESİNDE

ahmetkuzpinar

Öte yandan AK Parti’nin yedek listesinde yer alan isimlerden Ahmet Kuzpınar ise oldukça hareketli bir siyasi geçmişe sahip. Geçtiğimiz dönem CHP’den Sarıyer Belediye Meclis Üyeliği yapan Kuzpınar, parti içinde yaşanan sorunlar nedeniyle AK Parti’ye geçmişti. Kuzpınar, CHP içinde Şükrü Genç’e karşı yürütülen kampanyalar sırasında yandaş medyada pek çok habere malzeme olmuştu.

ESKİ VEKİL CANAN KALSIN LİSTEDE

canankalsin3

AK Parti’nin il delegesi listesinde yer alan isimlerden Canan Kalsın, Reşitpaşa’da oturuyor. Kalsın geçen dönem AK Parti İstanbul Milletvekilliği yapmıştı. Kendine özgü tarzı ve sakin duruşuyla tanınan Kalsın, bundan böyle AK Parti Sarıyer il delegesi olarak görev yapacak. Böylece il başkanlığı seçimlerinde de oy kullanabilecek.

Salih Bayraktar’ın yönetiminde yer alan isimler; 

SALİH BAYRAKTAR ( BAŞKAN )

1- Abdullah Akşahin

2- Abdullah Erol Akkuş

3- Ali Bakar

4- Ayşe Usta

5- Bayram Caniklioğlu

6- Bilge SÜmer

7- Cem Bay

8- Cemil Özbalta

9- Cengiz Tekin

10- Fahri Günay

11- Hasan Yıldırım

12- Hulusi Ulucan

13- Hüseyin Cevahiroğlu

14- Ümit Sanlav

15- İhsan Topçu

16- İkbal Gürpınar

17- İlhan Bal

18- İsmail Bülbül

19- Kenan Polatkan

20- Kezban Köse

21- Mehmet Çakır

22- Mehmet Yavuz

23- Metin Ateş

24- Safa Turan

25- Sedat Kanburoğlu

26- Selver Nar

27- Serkan Torun

28- Sevgi Kurt

29- Şeref Özalp

 İLÇE YÖNETİM KURULU YEDEK

1- Hasan Demiralp

2- Fatih Türk

3- Ahmet Behram Sarı

4- Murat Kul

5- Özkan Mavzer

6- Burhan Uzan

7- Meral Yıldırım

8- Saynur Meydancı

9- Cenk Laleli

10- Ahmet Kuzpınar

11- Yasemin Demir Bay

12- Muhammet Ali Tavukçuoğlu

13- Saim Tanır

14- Aliye Ketenci Özcan

15- Kemal Tan

16- Serhat Yılmaz

17- Figen Aslan

18- Meltem Okutan

19- Murat Daloğlu

20- Ahmet Emre Yaldız

21- Aslıhan Öztürk

22- Yusuf Özkaya

23- Murat Altun

24- Nafiz Kılıç

25- İsmail Molak

26- Şerafettin Tozyılmaz

27- Selim Efe

28- Caner Murat Ballı

29- Cihan Aydoğan

30- Yasin Ulutaş

 İL DELEGELERİ (ASİL)

1- Salih Bayraktar

2- Emine Küçük

3- Kadir Cebeci

4- Murat Yalçıntaş

5- Canan Kalsın

6- Mutlu Alkan

7- Mehmet Akif Şişmanoğlu

8- Orhan Uzuner

9- Nurettin Çelik

10- Hadi Diler

11- Bekir Karakuş

12- Hasan Durhat

13- Ayşegül Tuncer Topal

14- Mahmut Sedat Özsoy

 İL DELEGELERİ (YEDEK)

1- Sabri Avcı

2- İsmail Bülbül

3- Cemil Özbalta

4- Abdullah Akşahin

5- Mehmet Çakır

6- Ayşe Usta

7- Cengiz Tekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir