ArşivGündemManşet

Sarıyer’de büyük kriz! CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in, AK Parti İlçe Başkanı Bayraktar’a verdiği karşılık ilçe siyasetini karıştıracak!

mehmet deniz

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın, Demirciköy’de düzenlediği basın toplantısında yaptığı ve Sarıyer Gazetesi’nde yayınlanan açıklamaları CHP’de büyük yankı buldu. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, “CHP, bizim yaptığımız hizmetlere kendi tabelasını dikiyor” diyen Bayraktar’a çok sert sözlerle yüklendi.

***

 BAYRAKTAR’IN AÇIKLAMALARI ZIRVALIK

İşte CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in yaptığı ve satır aralarında çok dikkat çekici ifadelerin kullanıldığı o açıklama;

 

Değerli basın, Değerli Sarıyerliler;

Biz CHP Sarıyer İlçesi ve CHP tarafından yönetilen belediyemizle birlikte, genlerimizde var olan dostluk, kardeşlik ve barışı ilçemizde hep ön plana çıkardık.

AKP Sarıyer 30 Mart hezimetinden sonra hatayı nerede yaptıkta Sarıyer’i  alamadık telaşı ile ilçe başkanlarını ve yönetimini değiştirdi.

Nezaketi elinden hiçbir zaman bırakmayan Şükrü Başkanımla birlikte dünya barış gününde AKP ilçe başkanını ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledik. Her ne kadar taban tabana zıt siyasi görüşte olsak da Sarıyer’de yaşıyoruz. Yerelde iktidarız onlarında görüşlerine önem  verelim diye düşündük.

Ziyaretimizde Sarıyer’de siyasi yarış değil hizmet yarısı yapalım barışı sürekli yaşatalım, arayalım ve umut edelim dedik.

Devamında bu ilçe başkanı diğer AKP yöneticilerine benzemiyor. Samimiyetine tam inanmaya başlamışken sözde 21 Ekimi gazeteciler bayramı ilan ettiniz,  tarihte olmayan günde olmadık şekilde zırvaladı.  Beni tanırsınız 25 yıllık Sarıyer’deki siyasette, İBB’de ve Sarıyer’de meclis üyeliğim sırasında gerekse spor kulüp başkanlığımda ve ilçe başkanlığım sürecinde zırvalamak vb. lügatımda olmayan kelimeleri hiç  kullanmadım. Bugün kullanmak zorunda kaldığım için üzgünüm.

***

Kırmızı çizgilerimiz var, bir ilçe başkanı bizim yönetimimizi dolandırıcılık ve riyarkarlıkla suçlayarak Sarıyer’de var olan siyasi ahlakı, siyasi seviyeyi sıfırlamıştır.

Siz almaya alışıksınız eski genel başkanınızın oğlu da  talimatla sıfırlamıştı. Siz dolandırıcılık nedir, yolsuzluk nedir hangi tarihlerde ne olduğunu  basın bayramı gibi bilmiyorsunuz.

17 Aralık yolsuzluk operasyonları nedeniyle görevlerinden istifa eden AKP’li bakanlarınıza  bakarsanız gerçek dolandırıcılığı görürsünüz.

***

Neymiş efendim Sarıyer’de uyuşturucuda gençlerin hali belliymiş. Bu ülkeyi yöneten kim, uyuşturucu hangi dönemde bu kadar arttı.

Sarıyer’de uyuşturucu  konusunda en büyük mücadeleyi veren komisyonlar kurup, gençleri bilinçlendirmeye çalışan kim?

Uyuşturucu çetelerine karşı mücadelede öldürülen CHP üyesi kim?

Hizmet binası ve evlendirme dairesi AKP’li Yusuf Tülün döneminde yapıldı diyorlar. Bizim projelerimize tabela asıyorlar diyorsunuz kardeşim siz Sarıyer’de büyüdüğünüzü söylüyorsunuz  ancak Sarıyer’le ilgili hiçbir bilgiye sahip değilsiniz, siz Sarıyer’i  otel olarak kullanan sosyete çocuğusunuz anlaşılan.

Açın kayıtlara bakın 20 yıldır Sarıyer Belediyesi’nin yatırım programlarında belediye hizmet binası yer tahsisi ve yapımı için kararlar alınmış. 2009 CHP’li Belediye Başkanımız Genç gelene kadar hiçbir adım atılmamış. Haydi bunları bilmiyorsunuz daha 30 Mart 2014 yerel seçim kampanyasında AKP belediye başkan adayınız Sedat Özsoy’un hizmet binasını oraya yapmayacağız dediği beyanatını da okumamışsınız.  Sizin için Maslak hizmet alanı değil rant alanı. Geçmiş tarihleri bilmediğiniz gibi yakın tarihide bilmiyorsunuz.

***

Sn. AKP İlçe Başkanı evlendirme dairesinin bile kendi projeniz olduğunu iddia ediyorsunuz. Yusuf Tülün döneminde İBB’le yapılan protokol gereğince  İBB kullanımına verilmesi karşılığında bir bina yapılacaktı. Bu binada Sarıyer Belediyesi’nin kullanımına verilecekti. Ancak her zaman ki gibi  hesaplarınız tutmadı. Sarıyer’i tekrar kaybettikten sonra binayı yapmadığınız gibi engellemeye çalıştığınızı İBB zabıtalarına aylarca nöbet tutturulduğunu tüm  Sarıyer kamuoyu çok yakından bilmektedir. Evlendirme dairesi/Kültür Merkezimiz şuan itibarıyla bitmiş olup 3  Kasım meclis toplantımız bu binada yapılacaktır. Siz Sarıyer’in denizini, ormanlarını katlederken bizler yeşil sertifikalı belediye hizmet binaları yapmaktayız.

***

Bilgi ve belgeye dayalı siyasetiniz bu mudur?

Su baskınlarını İBB’nin önlediğini söylüyorsunuz burada da büyük bir ihanet içindesiniz . Sarıyer’de çok önemsediğimiz yağmur suyu kanalları 2009 CHP belediye yönetiminden sonra yapılmış bu sayede su başkanları önlendi. İBB ve İSKİ sorumluluk alanında ki sizin yapmanız gereken  bu kanalları CHP belediyemiz yaptı.

Burası oksijen deposu, denizi var diyor AKP İlçe Başkanı ancak insan biraz utanır, sıkılır oksijen deposu İstanbul’un akciğerlerini ne hale getirdiniz. Aşağıda ki resimde görüldüğü gibi

Emirgan’da özel işletmenize otopark yeri açmak için denizi işgal ediyorsunuz. Aşağıda ki resimde görüldüğü gibi…

Siz engel oldunuz da ne oldu. Hizmetler size rağmen oldu, olmaya da devam edecek . ‘’Biz engel olsak o hizmetler olmazdı’’ diyerek halkı tehdit ediyorsunuz  AKP İlçe Başkanı Taksim’e AVM yapacaktınız, Armutlu’yu, Derbent’i risk alanı ilan etmiştiniz ne oldu soruyorum size

Aslında risk sizin beyninizde var. CHP ve CHP Belediyemiz bütün engellemelere rağmen Sarıyer’de en iyi hizmeti vermeye devam edecek. Çünkü belediyemizin yanında halk var. Halka rağmen bir şey yapılamaz.

AKP İlçe Başkanına bir tavsiyem olacak AKP İlçe Başkanlığı yarışı için CHP’ye çamur atmak ateşle oynamaktır.

Bir işi bilen yapar,

Az bilen akıl verir,

Bilmeyen eleştirir,

Yapamayan ise sizin gibi çamur atar.

Yaptığım açıklamaları ve Sarıyer’de yapılan hizmetleri  basın önünde AKP İlçe Başkanıyla karşılıklı belgeleriyle tartışmaya hazırım.

Hodri meydan

Saygılarımla…

Mehmet Deniz /CHP Sarıyer İlçe Başkanı

AKP TARAFINDAN KUZEY ORMANLARIN KATLEDİLMESİ

kopru1

AKP’NİN DENİZİ YOK ETMESİ

emirgan1

İŞTE CHP’Lİ BELEDİYEMİZİN SERTİFİKALI YEŞİL BİNASI

sariyer44)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir