ArşivManşet Altı

Sarıyer’de Yağmur Çocukları Etkinliği

CHP Sarıyer Engelliler Komisyonu yapmış olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek “Yağmur Çocukları’na” eğlence tertipledi.

chp_yagmur_1

Sarıyer Belediyesi Şifa Yaşam Evi’nde gerçekleşen etkinlikte Aysun Deniz ve Güler Gencer ve CHP engeliler komisyonu gönüllülerinin oluşturdu Atölye çalışmaları yanında sosyal aktivasyon ile de başarılı moral eğitimi veriyorlar.
Yağmur Çocukları Eğitim Merkezi, mental retardasyon, otizm, konuşma bozukluğu, down sendromu, özel öğrenme güçlüğü, bedensel yetersizlik, hidroterapi, müzik terapi, spor terapi, fizyoterapi, psikolojik danışmanlık, bireysel ve grup eğitim veriyorlar.
CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz; 2 yıl önce Ayazağa’da başladığımız çalışmalarımıza kadınlarımızın çok zor şartlarda kendi imkanları ile Atölyelerinde ürünler meydana getirerek, küçük de olsa geri dönüşümü sağlanarak yardım sağlamaktadırlar, daha önce “Gülen Yüzler” ile aynı çalışmalar yapıldı, önümüzdeki günlerde diğer kurumlar ile de çalışmalarımız devam edecektir. Burada yapmak istediğimiz şuan eğlence olsa da aslında sizin sorunlarınızı öğrenmeye çalışıyoruz. İki gün önce yapmış olduğumuz eğitimde engelli hakları nelerdir. Karşılaşacağımız sorunlar ile ilgili eğitim verildi. Bu eğitimlerden bizlerde yararlanarak ileriki süreçte bizler neler yapabiliriz, nasıl yardımcı olabiliriz, engelli kardeşlerimizi nasıl hayata katabiliriz bütün amacımız bu. Engelli vatandaşlarımıza acımak değil, topluma nasıl katabiliriz, nasıl spor, kültür  ve eğitim verebiliriz bunları yapmaya çalışıyoruz.
Yağmur Çocuklarına, Eğitim Komisyonunun kendi imkanları ile gerçekleştirdikleri hediyeleri İlçe başkanı Mehmet Deniz ve Dr. Cengiz Alp verdi.
Sarıyer belediyesi Kültür Müdürü Filiz Çoşkun, Meclis Üyesi Mustafa Balcı, CHP Yöneticileri ve CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adayı olan eski ilçe başkanı Dr. Cengiz Alp’te engelliler çalışmasına katıldılar.

VİDEO GALERİSİ….

FOTOĞRAF GALERİSİ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir