ArşivGündemManşet

Siyasette sıcak gelişme! Ayazağa Ek Hizmet Binası’nı İçişleri Bakanlığı müfettişleri inceleyecek!

ayazaga1 (14)

Sarıyer’de siyaseti ısındıran ilginç bir gelişme yaşandı. Ayazağa’daki Sarıyer Belediyesi Ek Hizmet Binası’nın tadilatı ve onarımı sırasında fazladan harcamalar yapıldığı iddiasıyla İçişleri Bakanlığı’na şikayet dilekçesi gönderildi. Ayazağa’daki bazı AKP’liler tarafından yapıldığı anlaşılan şikayet üzerine İçişleri Bakanlığı’nın Sarıyer’e mülkiye müfettişleri göndereceği öğrenildi.

ayazaga1 (8)

Olacak şey değil! Sarıyer’de AK Parti ile CHP arasında mecliste yaşanan gerginlik bu kez de İçişleri Bakanlığı’na yapılan dikkat çekici bir şikayetle başka bir boyuta taşındı. Ayazağa’da, Şişli Belediyesi’nden Sarıyer’e geçen belediye ek hizmet binasının tadilatı ve bu tadilatta yapılan harcamalar İçişleri Bakanlığı’na şikayet edildi.

Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan bilgilere göre Ayazağa’dan İçişleri Bakanlığı’na gönderilen şikayet dilekçesinde Sarıyer Belediyesi Ek Hizmet Binası olarak geçtiğimiz günler hizmete açılan binanın tadilatı sırasında yüz binlerce liralık fazladan harcama yapıldığı ve binadaki tadilat işinin arkasında bir belediye başkan yardımcısının kardeşinin olduğu ileri sürüldü. İddialar üzerine önümüzdeki günlerde Sarıyer’e mülkiye müfettişlerinin gönderileceği öğrenildi.

AYAZAĞA’YA YAKIŞIR MODERN BİR GÖRÜNÜM KAZANMIŞTI

Bu arada uzun süredir Şişli Belediyesi Ek Hizmet Binası olarak hizmet veren bina Ayazağa’nın Sarıyer’e bağlanmasından sonra büyük bir tadilata girmişti. Aylarca süren çalışmadan sonra baştan aşağı yenilenen ve modern bir görünüm kazanan 580 metrekarelik bina, tadilattan sonra Ayazağa’ya yakışır bir görünüm kazanmıştı.

Sarıyer Belediyesi’nin halen birçok biriminin de bulunduğu bina, son haliyle vatandaşların beğenisi kazanmıştı. Ayağaza Muhtarlığı’nı da içinde barındıran binada halen Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Numarataj Birimi gibi birimler faaliyet gösteriyor. Bu arada bir süre önce yine Ak Partililerin yaptığı şikayet üzerine Pnar Mahallesi’nde inşaatı halen devam eden Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası da mülkiye müfettişlerince inceleme ve denetim altına alınmıştı. Ankara’dan gelen mülkiye müfettişleri inşaatı mercek altına almışlardı.

ayazaga1 (1) ayazaga1 (3)  ayazaga1 (5) ayazaga1 (6) ayazaga1 (7) ayazaga1 (9) ayazaga1 (10) ayazaga1 (11) ayazaga1 (12) ayazaga1 (13) ayazaga1 (14) ayazaga1 (15) ayazaga1 (17)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir