ArşivGündemManşet

VARSA YOKSA HİZMET! Mesaisini şantiyelerde geçiren Şükrü Genç hayali denen projeleri birbir hayata geçiriyor!

Seçim öncesi dönemde “Hayali temel atma törenleri, kalas nöbetleri, temeller çürüyor…” gibi asparagas başlıklarla karalanmak istenen 3 dev proje nihayet tek tek Sarıyer halkının hizmetine sunuluyor. Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi Binası, Sarıyer Cemevi, Sarıyer Belediyesi Belediye Ana Hizmet Binası… Peki bu binalarda son durum ne?

sariyer1 (2)

“HAYALİ TEMEL” DEMİŞLERDİ SARIYER’İN EN POPÜLER BİNASI OLDU

Sarıyer’in yıllardır özlemini çektiği bu 3 projeden ilki olan Nikah Dairesi Binası geçtiğimiz haftalarda Darüşşafaka’da hizmete geçirildi. Sarıyer Belediyesi Nikah Salonu Binası, muhteşem mimarı yapısı ve kullanım kolaylığıyla neredeyse her gün farklı bir etkinliğe mekan oluyor. Belediye Meclis toplantılarının yapıldığı binada, nikah işlemleri büyük bir kolaylıkla yapılıyor. Binada çok yakında bölge halkının rahatlıkla kullanabileceği mekanlar ve işyerleri açılacak. Bu bina yapılırken AKP’li Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şantiyesine baskın yapmış Sarıyer Belediyesi işçilerinin inşaat malzemelerine el koymuştu. İki belediyenin zabıta ekipleri bölgede günlerce karşılıklı nöbet tutmuşlardı.

sariyer1 (1)

Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi’nin bu binayı yapmasına “evrak eksikliği” bahanesiyle uzun süre direnmiş ancak Şükrü Genç’in “Kimse bizi buraya bina yapmamıza ve Sarıyer halkına hizmet etmemize mani olamayacak” resti üzerine geri adım atmak zorunda kalmıştı. Yandaş bazı gazeteler de “Hayali temel attılar, Kılıçdaroğlu’nu kandırdılar”, “Şantiyede kalas nöbeti” gibi başlıklara uzun süre bu binayla ilgili asparagas haberler yapmışlar. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman’ın sahibi olduğu Beyaz TV de söz konusu binayla ilgili özel program yapmış, CHP’li Şükrü Genç’i yerden yere vurmuşlardı. Ancak tüm bunlar ve yapılan yalan haberler Sarıyer’in bu modern binaya kavuşmasını engelleyemedi.

CUMHURİYET MAHALLESİ’NDE ÖRNEK CEMEVİ

Şükrü Genç’in büyük önem verdiği projelerden diğeri Cemevi de Cumhuriyet Mahallesi’nde önümüzdeki haftalarda açılmayı bekliyor. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 4 katlı Cemevi’nin resmi açılışının yapılmasından sonra Sarıyer kendine yakışır modern ve görkemli bir cemevine kavuşmuş olacak. Böylece Sarıyer’de her gün yüzlerce ihtiyaç sahibi cemevindeki aşevinden gönül rahatlığıyla karnını doyurabilecek ve Alevi vatandaşlarımızın etkinlikleri de bu binada yapılabilecek. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Cumhuriyet Mahalllesi’nde yaptırılan Cemevi’nin Sarıyer’deki hoşgörü ve dayanışma duygularını arttıracağını söylüyor. Bu yüzden de çalışmalara büyük önem veriyor.

BAŞKAN ŞANTİYELERDEN ÇIKMIYOR

sariyer1 (5)

Şükrü Genç’in üzerine titrediği en büyük proje ise hiç şüphesiz Pınar Mahallesi’nde yapımı gece gündüz devam eden Sarıyer Belediyesi Belediye Hizmet Binası… Pınar Mahallesi’ndeki şantiyedeki çalışmalar aralıksız devam ederken, seçim öncesi atılan “temeli çürüyor” başlıklı yalan haberlere inat bina gün yüzüne çıkmaya başladı.

Öyle ki Başkan Genç, şantiyede kendisine özel bir oda yaptırarak gece gündüz çalışmaları yakından takip ediyor. Makam odasını neredeyse unutan Genç, mesaisinin büyük kısmını şantiyede geçiriyor. Sarıyer halkına verdiği sözü tutmak için tüm enerjisini şantiyelere harcayan Genç, “Bizim tek derdimiz var Sarıyer’e hizmet. Çok çalışacağız ve Sarıyer’e çok daha güzel hizmetler sunacağız. Sarıyer herkes için örnek ve modern bir ilçe olacak” diye konuşuyor.

SARIYERGAZETESİ.COM/ ANALİZ

sariyer1 (13)

sariyer1 (3) sariyer1 (4) sariyer1 (6)  sariyer1 (8)  sariyer1 (10) sariyer1 (11)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir