ArşivGündemManşet

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanlığı’na Hülya Demir seçildi

hulyademir1 (4)

1924 yılında kurulan ve Türk kadınlarının sosyal ve siyasal alanda daha etkin rol üstlenmesi için hizmet veren Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanlığı’na Hülya Demir seçildi. CHP’de uzun yıllar Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Demir, Sarıyer’in sevilen isimlerinden birisi olarak tanınıyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ilk kez belediye başkanı seçildiği 2009 yılındaki yerel seçimler döneminde CHP İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yapan Hülya Demir, Türk Kadınlar Birliği’nin Sarıyerliler Derneği’nde yapılan kongresinde tek aday gösterilerek başkanlığa getirildi. Sarıyer’de sevilen ve sayılan bir isim olarak tanınan Hülya Demir’in yönetim listesinde Bilge Karaduman, Muhteşem Doratlı, Verda Erdem ile Nebat Tezel gibi saygın isimler yer aldı.

DEMİR: “HER ZAMAN KADINLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”

Kongrede etkili bir konuşma yapan Hülya Demir, ünlü Gazeteci Yılmaz Özdil’in “Al sana Osmanlı’ başlıklı köşe yazısını okuyarak başladığı sözlerini Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu dönemde, ülkenin içinde bulunduğu zor koşullarını anlatarak devam  ettirdi. Demir, “Ülkemizi o günlerden bu günlere taşıyan, devrim yolunu aşan ve başaran Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına şükranlarımızı sunuyoruz Onları saygı ve minnetle anıyoruz. Başta ekonomik sorunlar olmak üzere, hem evde hem işte çalışan, hem anne hem eş olmayı başarmak için elinden geleni yapan kadınların yanında olmak en birinci amacımız olacaktır” diye konuştu.

Kongrede Sarıyerli hanımlar Demir ve yönetimine tam destek verdi.

hulyademir1 (1) hulyademir1 (2)   hulyademir1 (6) hulyademir1 (7)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler