ArşivGündemKültür-SanatManşet

Sarıyerli ülkücüler Atatürk’ü dualarla andı!

Sarıyer Ülkü Ocakları, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 76. yıl dönümünde dualarla andı. Ülkü Ocakları tarafından Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda “Atamızı Dualarla Anıyoruz” adıyla gerçekleştirilen  program, gerek ülkücü camiadan gerekse Sarıyerli vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

ulkuocaklari1 (3)

Sarıyer Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Arda‘nın yaptığı açılış konuşmasının ardından, günün anlam ve önemini belirtmek üzere İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Vedat Şahin kürsüye gelerek anlamlı bir konuşma yaptı. Vedat Şahin, konuşmasında Atatürk ile ilgili bilinmeyen pek çok önemli konuyu da ilk kez açıkladı. Şahin konuşmasında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bilinmeyen, saklanmak istenen yönlerinden bahsetti, dikkat çekici bazı konulara açıklık getirdi.  Dünya’da günün ilk ezanının Japonya Tokyo Camiinde okunduğunu ve ilk namazın burada kılındığını ifade eden Şahin, bu caminin Atatürk’ün destekleriyle yapıldığını ifade etti.

 ŞAHİN; “AYASOFYA CAMİSİ’Nİ ATATÜRK KAPATMADI”

ulkuocaklari1 (6)

Birinci Dünya Savaşı sonrasında Mekke ve Medine topraklarının İngilizlere bırakılmasına rağmen orada mücadele eden Resulullah’ın sancağını bırakmayan  ve kutsal emanetleri İstanbul’a getiren Fahrettin Türkkan Paşa’ya Atatürk tarafından devlet şeref madalyası ödülü verildiğini söyleyen Şahin, “Atatürk, Fahrettin Türkkan Paşa’dan “Yaşarken adını tarihe altın harfle yazdıran insan” diye bahsetmiştir” diye konuştu. Vedat Şahin konuşmasında; Ayasofya Camii’nin Atatürk tarafından kapatılmadığını, imzası bulunan kapatma emrinin sahte olduğunu ve imzanın da Atatürk’e ait olmadığını, bunu geçtiğimiz aylarda Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı MHP Kayseri Milletvekili Sayın Yusuf Halaçoğlu’nun araştırmalarıyla bu durumun tüm delilleriyle gün yüzüne çıktığını ifade etti.

ATATÜRK’Ü SEVMEK ONUN YOLUNDAN GİTMEKTİR

Atatürk’ün Bozkurt’a verdiği önemi de anlatan Şahin bu konuda şöyle konuştu. “Türk Milleti’nin sembolü olan Bozkurt simgesinin Atatürk tarafından her yerde kullanıldığı, dönemin paralarının ve pullarının üstünde bozkurt olduğu, ilk üretilen sigaranın üzerinde bozkurt olduğu, ilk yolcu gemimizin adına bozkurt verildiği, Atatürk’ün masasının üstünde bozkurt heykeli olduğu, Atatürk’ün dönemin Adalet Bakanı Mahmut Esad’a bozkurt soyadını verdiği herkes tarafından bilinmektedir. Atatürk, Bozkurt’a büyük önem vermiştir.  Atatürk’ü sevmenin yolu Atatürk’ün yolundan gitmektir”

ulkuocaklari1 (5)

ATATÜRK İÇİN KURAN-I KERİM OKUNDU

İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Vedat Şahin’in dikkat çekici konuşmasından sonra salondaki vatandaşlar, Atatürk ve silah arkadaşları için dualar etmeyi ihmal etmedi. Oldukça duygusal anların yaşandığı programda Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına Kuran-ı Kerim okutuldu. Ardından Atatürk’ü anlatan sinevizyon gösterisi ve Üftade ilahi grubunun ilahileriyle gerçekleşen anma programı katılımcılarından tam not aldı.

Programa İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Vedat Şahin, MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sonsuz, Türk-Eğitim Sendikası Sarıyer Şube Başkanı Erdal Yılmaz ve  İstanbul 2. Bölge Ocak Başkanları katıldılar. Sarıyer Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen program gerek ülkücü camiadan gerekse Sarıyerliler’den tam not aldı.

ulkuocaklari1 (1)

ulkuocaklari1 (2)

ulkuocaklari1 (4)

ulkuocaklari1 (7)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir