ArşivGündemManşet

Vedat Şahinler karıştı Sarıyer de! İsim benzerliği panik yarattı!

vedatsahin-sariyer11

Nişantaşı’da uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren ünlü kabadayı Sedat Şahin’in kardeşiyle aynı ismi taşıyan Sarıyer’in tanınmış isimlerinden Vedat Şahin, isim benzerliğinin azizliğine uğradı. Televizyonlar ve bazı gazeteler, saldırıdan sonra isim benzerliği yüzünden yanlışlıkla konuyla uzaktan yakından hiç ilgisi olmayan Sarıyerli Vedat Şahin’in resimlerini yayınladı.

***

MHP camiasının önde gelen isimleri başta olmak üzere Sarıyer’deki çok sayıda kişi olaydan hemen sonra Şahin’i arayarak “geçmiş olsun” dileklerini iletti. Vedat Şahin’lerin sadece bir isim benzerliği olduğunun ortaya çıkması herkese derin bir nefes aldırdı.

 ***

MHP’nin Sarıyer’de önde gelen ve sevilen isimlerinden Vedat Şahin, isim benzerliğinin azizliğine uğradı. Birkaç gün önce Nişantaşı’da silahlı saldırıya uğrayan ve yaşamını yitiren Sedat Şahin’in kardeşiyle tesadüf eseri aynı ismi ve soy ismi taşıyan Vedat Şahin, olaydan sonra çok sayıda kişinin aramasıyla büyük şaşkınlık yaşadı.

TELEVİZYONLAR VE GAZETELER ONUN RESMİNİ BASTI

Öyle ki Nişantaşı’daki saldırıdan sonra pek çok televizyon ve gazete, yanlışlıkla Sarıyerli Vedat Şahin’in resmini yayınladı. Olayı gazeteler ve televizyonlardan izleyen herkes büyük bir şok yaşadı. Sarıyerli Vedat Şahin’in vurulduğunu sanan çok sayıda kişi duydukları üzüntüyü iletmek için Şahin’in telefonlarını aradı. Karşılarında Vedat Şahin’i bulan vatandaşlar, büyük bir şaşkınlık yaşadı. İsim benzerliği yüzünden MHP camiasından da çok sayıda telefon alan Şahin, gelen telefonlar nedeniyle uzun süre şaşkınlığını üzerinden atamadı.

Öte yandan Şahin’i seven çok sayıda partilinin de değişik mahallelerden dolmuş tutarak kendisini ziyarete geldikleri öğrenildi. Olayın sadece bir isim benzerliği olduğunu öğrenen sevenleri derin bir nefes aldı.

FACEBOOK HESABINDAN AÇIKLAMA YAPTI

Şahin resmi facebook hesabından konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Sedat Şahin’in kardeşi Vedat Şahin uğradığı silahlı saldırıcı sonucu hayatını kaybetti haberleri İsim benzerliğinden dolayı yanlış anlaşılmaya sebep oldu.

Üzerine birde Önce Sosyal medyada, Haber ajanslarında, sonra Televizyon kanallarında ve bugünde gazeteler de yayınlanan bizim fotoğrafımız nedeni ile durum içinden çıkılmaz bir hal aldı. İnsanlar yakınlarımızı arayarak baş sağlığı diliyor, Sosyal medya da fotoğraflarımız paylaşılıyor, taziye mesajları yayınlanıyor. Sorumsuz haber ve yayıncılıktan dolayı bizi ve sevdiklerimizi zor durumda bırakan ve buna vesile olan kurum ve kuruluşlardan davacı olacağımızı bildirmek isterim. Bu vesile ile haberi duyarak merak eden, arayan soran dua eden iyi dileklerde bulunan başta büyüklerimiz olmak üzere tüm dost ve arkadaşlarıma bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Cenabı Allah hepinizden razı olsun..”

NİŞANTASI SALDIRISINDA ÖLDÜRÜLEN VEDAT ŞAHİN VE FERDİ TOPAL’IN FOTOĞRAFLARI

vedat-sahin

3 yorumlar

  1. Arkadaslar diger sahinler ile bir alakam yoktur .kadin kiz satan insanlar ile karistirmayin .iyi dileklerini ileten dostlardan allah razi olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir