ArşivGündemManşet

Yeniköy’de BEDAŞ isyanı! Vatandaşlar yolda yürümek için cep telefonlarının ışıklarını kullanıyor!

yenikoy1

Sarıyer’in ve Türkiye’nin en gözde mahallelerinden Yeniköy, adeta Ortaçağ’ın karanlık günlerini yaşıyor. Çünkü mahallenin birçok sokağında sokak lambaları yanmıyor. Vatandaşlar, durumu bir çok kez BEDAŞ‘a iletmelerine rağmen yanmayan sokak lambaları aylardır tamir edilmedi.

ÇİFTE KASAP ÇIKMAZI SOKAĞI’NDA BEDAŞ’A İSYAN VAR

Yeniköy’deki Çifte Kasap Çıkmazı Sokak‘ta ise vatandaşlar akşamları sokağa çıktıklarında cep telefonlarının ışıklarını kullanarak yürüyebiliyor. Yaklaşık 1 aydır sokak lambalarının yanmadığını ve BEDAŞ’a yapılan onca başvuruya rağmen sorunun çözülmediğini belirten vatandaşlar, yetkilileri sorunu bir an önce çözmeye çağırıyor.

BEDAS_1

CEP TELEFONU IŞIĞIYLA YÜRÜYORLAR

Sarıyer Gazetesi’ne bu konudaki rahatsızlıklarını anlatan vatandaşlar; “Sokakta artık yürüyemiyoruz, çünkü göz gözü görmüyor. Bir çok mahalle sakini önünü göremediği için karanlıkta merdivenlerden yuvarlandı ve yaralandı. Yolu görebilmek için cep telefonlarımızın ışıklarını kullanıyoruz. Bu çağda böyle rezalet ve ilkellik olmaz. BEDAŞ yetkilileri bu şekilde sorumsuz davranmaya devam ederlerse mahallemizde insanlarımız yaralanmaya devam edecek. Çocuklarımız ve yaşlılarımız akşam sokağa çıktıklarında karanlıktan dolayı ciddi kazalar geçirebilir. Olası bir ölüm yada yaralanmada tüm sorumluluk BEDAŞ yetkililerin üzerinde olacaktır. Artık bu rezalete son verilsin, sokağımızdaki sokak lambaları bir an önce tamir edilsin” diye konuştular.

Öte yandan Yeniköy Muhtarı Engin Cevahiroğlu da yetkililerin bu konuda bir an önce önlem alması gerektiğini ve vatandaşların mağduriyetinin hiç vakit geçirilmeden giderilmesi gerektiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir