ArşivGündemManşet

Yüksel Tutak’ın bu sözleri unutulmayacak! “Nerede bir metre boşluk görsem orayı yeşillendirmek istiyorum”

YUKSELTUTAK (1)

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak, geride sayısız hizmet ve parklar bıraktı. Sarıyer Belediyesi’nde yaklaşık 4 yıl boyunca Park ve Bahçeler Müdürlüğü yapan ardından da 30 Mart seçimlerinden sonra Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Tutak, özellikle ilçemize yeni parklar kazandırılması konusunda yoğun çalışmalar yapmıştı.

“HER BOŞLUĞA PARK YAPMAK İSTİYORUM” DEMİŞTİ

YUKSEL

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ndeki ekibiyle birlikte uyumlu bir çalışma sergileyen Tutak, 77. sayımızda gazetemize verdiği özel röportajda “Nerede bir metre boşluk görürsem orayı yeşillendirmeye çalışıyorum” demişti. Ekibiyle birlikte gazetemize konuşan Tutak; “Nerede bir boşluk görsek hemen parka çevirmeyi düşünüyoruz. Vatandaşlarımız istesinler her boşluğa park yapmaya hazırız yeter ki o arazide imar sorunu olmasın” diye konuşmuştu. Tutak ve ekibinin gazetemizdeki röportajı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da ilgiyle okunmuştu. Bakırköy’deki Roman şenliğine katılan Kılıçdaroğlu, bu sırada kendisine verilen gazetemizi ilgiyle okumuş, Merhum Yüksel Tutak ve ekibinin gazetemizde yayınlanan röportajını da uzun süre büyük bir dikkatle okumuştu.

CUMHURİYET’E İLAN VERDİLER

Öte yandan facebook’ta birçok seveni ve mesai arkadaşı Yüksel Tutak’ın sayfasında onunla ilgili yorumlar paylaşmaya devam ediyor. Tutak’ın, hümanist ve dost canlısı bir kişi olduğuna vurgu yapan dostları Tutak’ın genç yaşta aramızdan ayrılmasından duydukları üzüntüyü dile getiriyor.

gazeteilani

Bu arada Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve belediye çalışanlarının Cumhuriyet Gazetesi’ne verdikleri başsağlığı mesajında Yüksel Tutak’a duyulan sevgi ve saygı satırlara yansıdı. Tutak’ın ölümünden sonra uzun süre ağladığı gözlenen Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, Tutak’ın mezarından ayrılırken mezar taşını öperek vedalaşması ise herkesi duygulandırdı.

Sarıyer Gazetesi olarak biz de Merhum Yüksel Tutak dostumuza Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına ve belediye camiasına da bir kez daha başsağlığı dileriz. Sarıyer büyük bir değerini ve insanını kaybetti. Hepimizin başı sağolsun…

kemal 2

 

kemal 3

YUKSELTUTAK (1) YUKSELTUTAK (2) YUKSELTUTAK (3) YUKSELTUTAK (4) YUKSELTUTAK (5) YUKSELTUTAK (6) YUKSELTUTAK (7) YUKSELTUTAK (8) YUKSELTUTAK (9) YUKSELTUTAK22

yukseltutak111

 

sukrugenc111

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir