ArşivGündemManşet

Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya: “Oluklu Dere kurtuluyor!”

semra-özkaya (6)

Zekeriyaköy’de, mahallenin kuruluşundan beri bulunan ve yaydığı pis kokular yüzünden bölge halkını rahatsız eden Oluklu Dere, Siyahkalem Şirketi tarafından ıslah ediliyor.

* * * 

Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya, derenin ıslah edilecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Siyahkalem,  3-4 kilometrelik dereyi ıslah edecek. Derenin temizlenmesi bizler için çok önemli herkesin yüzü gülecek” dedi.

ayraç3

Zekeriyaköy’deki Oluklu Dere nihayet kurtuluyor. Köyün kuruluşundan bu yana bulunan dere, uzun süredir çevreye kötü kokular yayıyordu. Vatandaşları rahatsız eden ve bir an önce ıslah edilmesi beklenen Oluklu Dere, bölgede büyük yatırımlar yapan Siyahkalem tarafından temizlenecek.

Zekeriyaköy’deki 1200 konutluk projesini Emlak Konut GYO ortaklığıyla hayata geçirmeye başlayan Siyahkalem, bölge halkının bu yöndeki beklentilerine kayıtsız kalmadı. Siyahkalem’in, Oluklu Dere’yi temizlemek için yüz binlerce liralık harcama yapacağı ve harcamaları kendi bütçesinden karşılayacağı öğrenildi.

SEMRA ÖZKAYA; “BİZİM İÇİN MÜJDELİ HABER”

Oluklu Dere’nin Siyahkalem tarafından temizlenecek olması Zekeriyaköy’deki vatandaşları da memnun etti. Oluklu Dere’nin temizlenecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya, “Oluklu Dere, köyümüz kurulduğundan bu yana var. Burası zamanla temizlenmediği için etrafa kötü kokular yaymaya başlamıştı. Burası Kilyos’a kadar uzanıyor. 3-4 kilometrelik bir dere. Siyahkalem’in bu dereyi ıslah edecek olması herkesin yüzünü güldürecek. Bu derenin temizlenmesi herkesi mutlu edecek” diye konuştu.

YENİ İŞ OLANAKLARI SAĞLAYACAK

Zekeriyaköy’de Siyahkalem’in gerçekleştireceği projenin bölgede ciddi bir ek istihdama neden olacağını da söyleyen Muhtar Semra Özkaya şöyle konuştu; “Bu proje sayesinde işsiz vatandaşlarımız için yeni istihdam imkânı oluşacak. Çok sayıda kişiye yeni iş olanağı doğacak. Bölgede yapılacak yeni sosyal tesis, çarşı ve parklar sayesinde bölgemizin cazibesi daha da artacak. Ayrıca bu projeler sayesinde çevre düzenlemeleri yapılarak köyümüzün daha da güzelleşmesi sağlanacak. Zekeriyaköy’ümüz çok daha modern bir görünüm kazanacak.”

Bir yorum

  1. halk sağlığını devletin düşünmesi gerekirken, özel bir inşaat şirketinin düşünmesi gerçekten çok ince bir davranış. teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir