ArşivGündemManşet

Zekeriyaköy’deki projelere rağbet azaldı!

Türkiye’nin en büyük emlak projelerinden birisi olarak gösterilen Zekeriyaköy’deki Ormanada Projesi’ndeki villaların büyük kısmı aylardır satılamadı. Projeye gösterilen ilgisizliğin bölgedeki diğer projeleri de olumsuz yönde etkilemesinden korkuluyor.

ayrac

Sarıyer Gazetesi, Sarıyer’in en gözde projelerini mercek altına aldı ve bu projelere kimlerin ne kadar ilgi gösterdiğini araştırdı. Eczacıbaşı Gayrimenkul tarafından yapılan Ormanada Zekeriyaköy Projesi beklenen ilgiyi henüz görmedi. Ormanada projesinde fiyatlar evlerin tipine ve konumuna göre 450 bin dolar ile 2 milyon 200 bin dolar arasında değişiyor. 220 bin metrekarelik alana kurulan Ormanada projesinde 188 adet beş farklı tipte villa, 81 adet 15 farklı tip sıra ev bulunuyor. Ancak projenin tamamlanmasına rağmen aylardır satışın henüz yüzde 50 oranını bile yakalayamaması gözlerden kaçmadı.

TAPU KAYITLARINA GÖRE SATIŞLAR BEKLENENDEN AZ

Sarıyer Gazetesi’nin tapu kayıtları üzerinde yaptığı araştırmaya göre Ormanada Projesi’ndeki villa ve konutlar yeterince ilgi görmedi, çünkü resmi kayıtlara göre satışlar henüz yüzde 30 civarlarında. Öte yandan projeden 6 villa birden alan Mustafa Balcı ismindeki kişinin gizemi ise henüz çözülemedi. Sarıyer siyasetinin sevilen ismi CHP Meclis üyesi Mustafa Balcı ile tesadüf eseri isim benzerliği taşıyan bu kişinin kim olduğu ise merak konusu oldu. İsmail oğlu Mustafa Balcı’nın bu villalara ne kadar ödediği ise gizemini koruyor.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler