Manşet Altı

sarıyer meclisinde imza tartışması

 Sarıyer meclisinde “imza” tartışması ¦ Madde bağımlılığı ile mücadele etmek ve gençleri bu kötü alışkanlıktan uzak tutmak amacıyla Sarıyer Belediye Meclisi’nde oluşturulan ‘Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu’nda, imza tartışması yaşandı.

Madde bağımlılığını önleme komisyonu raporu olay yarattı Sarıyer meclisinde “imza” tartışması Madde bağımlılığı ile mücadele etmek ve gençleri bu kötü alışkanlıktan uzak tutmak amacıyla Sarıyer Belediye Meclisi’nde oluşturulan ‘Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu’nda, imza tartışması yaşandı. Toplantılar düzenliyorum. Mesele imza meselesi değil, o kadar emek verdiğim komisyonda yokmuşum gibi davranmalarına üzüldüm” dedi.

ŞÜKRÜ GENÇ; “BU MÜCADELE DEVLET POLİKASI OLMALI”

Öte yandan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise komisyon tarafından hazırlanan raporda belirtildiği üzere bağımlılıkla mücadele konusunun bir devlet politikası haline getirilmesi gerektiğini söyledi. Genç, “Bu mücadeleyi sürdürmek belediyelerin bütçesi müsait değil, mutlaka devlet politikası haline getirilmeli.Ayrıca şu sıralar AMATEM’in kapatılması söz konusu. Türkiyede bağımlıların tedavi edildiği tek yer AMATEM, burası da kapatılırsa sıkıntılar doğabilir.Bu komisyon raporu da Sarıyer de sadece CHP grubunun çalışması değil, meclisin aldığı karar doğrultusunda yapıldı.

Tüm meclis üyesi arkadaşlarımın ve parti üyelerinin sahiplenmesi gerekir” dedi.Haber Merkezi Kent Yaşam . komisyon tarafından uzun çalışma  ve görüşmeler sonucu hazırlanan  raporun bulunduğu kitapçık, meclis toplantısında üyelere ve basına dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.Ancak komisyonun bazı toplantılarına katılamayan CHP’li Meclis Üyesi Fadik Eker, raporun altına imza atamadı.

Dağıtılan kitapçıktaki raporun  kendi partilileri ile AK Parti’li üyelerin imzasını görüp, kendi imzası olmadığını fark eden Eczacı Fadik Eker, olaya tepki gösterdi.Meclis toplantısının bitiminde bu tepkisini aynı zamanda komisyon başkanı da olan Belediye Meclis Başkanvekili CHP’li Hüseyin Coşkuna yansıtan,

Fadik Eker,”Yaptığınız çok ayıp.”

Toplantıya katılamasam bile daha sonra imzam alınabilirdi” dedi.Hüseyin Coşkun ise böyle bir şeyin tartışmaya açılmasını yadırgadığını belirtti. Coşkun, gazeteci Tuncay Dağlıya yaptığı açıklamada da, “Fadik hanım, birçok toplantıya katılmadı.Rapor mecliste görüşülürken de yoktu. İmzası yoksa bunu kendisinin takip edip, atması gerekirdi.Sorumlu davranmadı” dedi. Fadik Eker ise konuyla ilgili açıklamasında,

“Beni neden dışladıklarını bilmiyorum.

Fadik Eker ise konuyla ilgili açıklamasında, “Beni neden dışladıklarını bilmiyorum. Oysa ki, komisyonda sağlıkçı olarak bir veteriner arkadaşımla ben varım. Ben gençlerimizi bağımlılıktan korumak için eczaneme gelen herkesle bu konuyu görüşüyor, anne-babaları uyarıyor, mahallemde toplantılar düzenliyorum. Mesele imza meselesi değil, o kadar emek verdiğim komisyonda yokmuşum gibi davranmalarına üzüldüm” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir