Manşet Altı

Sarıyer Trafikte Pilot İlçe oldu.

Sarıyer Trafik Komisyonu’nda alınan kararlar sonuç vermeye başladı. Kısa bir süre önce merkez trafiğini hafifletmek için çalışmaya başlayan trafik komisyonu, toplantıda alınan kararları bir bir hayata geçiriyor.Çok sayıda Sarıyerlinin  mail ve telefonla teşekkürlerini bildirmesi uygulamanın olumlu sonuçlar verdiğinin göstergesi oldu.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper, Başkan Genç’i ziyaret etti

İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper çalışmaları yerinde görmek ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten bilgi almak için ziyarette bulundu. Yapılan görüşmeye tüm birim müdürleri ile Trafikten Sorumlu Müdür Yardımcısı B- Bölge Müdürü Mehmet User ve trafik ekipleri katıldı.

Sarıyer örnek ilçe olacak

Müdür Yardımcısı Metin Alper, yapılan çalışmalar ve uygulamaların olumlu sonuçlarından bahsederken Sarıyer’i örnek ilçe olarak pilot uygulamaya aldıklarını, buradaki uygulamaların çok önemli olduğunu ve kurumlar arası eşgüdümün muhakkak sağlanmasının önemine değindi.Başkan Genç, Metin Alper’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını (lojistik ve insan gücü)belirtti. Zabıta Müdürlüğü ile koordineli çalışmaları aralıksız sürdüren trafik ekipleri, İBB’nin gerekli düzenlemeleri tamamlaması ile trafik akışı ve yaya kaldırımındaki uygunsuz parklanmanında sona ereceğini bildirdi.

Eşgüdüm halinde yürütülen çalışma ve denetimlerin Sarıyer’in bütün mahallelerinde uygulamaya sokulacağı ve aralıksız sürdürüleceği kararlaştırıldı. Trafik Şube Müdürlüğü, İBB, İspark ve Sarıyer Belediyesi’nin koordinasyonunun sürdürülebilir olması ve kararlılığın yansıtılması benimsendi. Bir sonraki görüşmeye minibüs ve taksi şoförlerinin de katılacağı belirtildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir