Manşet Altı

ŞÜKRÜ GENÇ “FARK YARATANLAR” KONFERANSINDA KONUŞTU

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Boğaziçi Üniversitesi “Gülümse İstanbul” Platformu tarafından düzenlenen  Girişimcilikte Fark Yaratanlar Konferansı’na katıldı. Başkan Genç, konuşmacı olarak katıldığı programda Sarıyer’de yapılan ve yapımı devam eden projelerini anlatan bir sunum yaptı. 
 
Sarıyer ilçe sınırları içinde yer alan bir çok üniversite öğrencisinin yoğun ilgi gösterdiği konferans, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) Mustafa Kemal Atatürk Büyük Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) eski Genel Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ve CHP İstanbul eski İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın katıldığı konferansta ilk sözü alan CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı iken gerçekleştirdiği projelerden bahsetti.
 
 
Karayalçın: Yerindelik ilkesine bağlı kalınmalıdır
 
Kentsel dönüşüm projelerinin şu an tüm belediye başkanlarının birincil görevi olduğunu söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, yerindelik ilkesine bağlı kalınması gerektiğinin altını çizdi.
 
Başkan Genç’in başarı öyküsü örnek oldu
 
Karayalçın’ın ardından alkışlarla kürsüye davet edilen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’i tanıtan ve kendi başarı öyküsünün anlatıldığı video gösterisinin ardından konuşmasına başladı. 1984 yılında İstanbu’un Büyük Şehir Belediyesi olduğunu ve tüm ilçelere bir miktar verilen arazilerden nasibini alamayan tek ilçe olma talihsizliğiyle yüzleşmelerine rağmen kendi dönemlerinde hayata geçirdikleri Yaşam Evi, Semt Evi, Çocuk Gündüz Bakım Evi, SAGEM gibi bir çok projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.
 
Genç: Eğitim alanları konusunda çok şanslıyız
 
Türkiye’nin en büyük üniversitelerinin yer aldığı bir ilçenin belediye başkanı olmasının kendisi için büyük bir şans olduğunu söyleyen Başkan Genç, konferansa katılan öğrencilerden fikir ve önerilerini mutlaka kendisine iletmelerini istedi. İnteraktif bir sunum gerçekleştiren Genç, kısır fikirlerle değil, aksine uçuk fikirlerle Sarıyer’i bambaşka bir ilçe haline getirmek istediklerinisöyledi. Sarıyer Kalkınma Eylem Planı’na (SKEP) katkı olarak öğrencilerden fikirlerini birer kağıda not almalarını isteyen Genç, daha sonra kendilerine tek tek söz vererek görüşlerini aldı. 
 
Oldukça eğlenceli ve karşılıklı sohbet havasında gerçekleşen konferansa Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Meclis Üyesi Mustafa Oktay Aksu, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay ve İsmail Erdem de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir