GündemManşet

HÜSEYİN ÖZDEMİR ÇOK MU FAKİR YOKSA GİZLİ ZENGİN Mİ?

ayrac

Sarıyer Gazetesi olarak parti gözetmeksizin Sarıyer’deki siyasetçilerin mal varlıklarını açıklamaya ve sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu kez de AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in mal varlığını ve kendi üzerine kayıtlı gayrimenkullerini araştırdık. SONUÇ; RESMİ TAPU KAYITLARINA GÖRE ÖZDEMİR’İN HİÇ BİR GAYRİMENKULÜ BULUNMUYOR!

ayrac

huseyinozdemir

ÜZERİNE KAYITLI HİÇ GAYRİMENKUL YOK

Peki Özdemir’in kendi üzerine kayıtlı ne kadar gayrimenkulü var? Cevap: Sıfır yani kendi üzerine kayıtlı tek bir gayrimenkulü bile yok. Sarıyer Gazetesi olarak tapu kayıtlarına ısrarla birkaç kez daha baktık ancak Özdemir’in üzerine kayıtlı tek bir gayrimenkulüne bile rastlayamadık. Olası bir teknik yanlışlık olmaması için gelecek hafta içinde de bu araştırmamızı tazeleyeceğiz. Bu arada hemen belirtelim tapusuz yerler tapu sistemine dahil edilmiyor ve araştırmamız nakit durumu kapsamıyor.

ÖZDEMİR’İN EMANETÇİSİ Mİ VAR? VARSA KİM?

Şimdi bu kez de şu soru akıllara takılıyor: “Pek çok belediyeden bugüne kadar dolaylı yollardan (3. şahıslar veya şirketler üzerinden) ihaleler aldığı Sarıyer genelinde hep konuşulan ve bizzat kendi partilileri tarafından zaman zaman dillendirilen Özdemir, gerçekten fakir mi? İddia edildiği gibi çok zenginse mal varlığı kimlerin üzerinde? Ailesine ait Özçimen İnşaat’a ortak olan Özdemir’in, AKP’li Yusuf Tülün döneminde belediyeden resmi olarak bu şirket üzerinden 113 bin liralık iş yaptığı ispatlanmıştı. Ayrıca bu şirket üzerinden bugüne kadar resmi olarak hangi belediyelerden ne kadar ihaleler aldığı tam olarak bilinmiyor. AK Parti içindeki çevrelerdeki kulislere ve iddialara göre Özdemir’in gayrimenkullerini genellikle eniştesi ve kayınbiraderinin üstüne yaptığı yönünde. Ancak bunları şimdilik iddia olarak kabul ediyoruz. Örneğin Mecidiyeköy’deki dükkanlar kimlerin üstüne? Bu soru kulislerde hep gündemde. Ancak hukuken tüm bunlar ispatlanıncaya kadar Özdemir’in, masumiyet karinesinin korunması gerekiyor. Siyasi çevrelerde Özdemir’in ticari faaliyetleri hep merak konusu olsa da kendisi İstinye Meydanı’nda yediği dayaktan sonra karakola verdiği ifadesinde 2 bin 500 lira aylık geliri olduğunu beyan etmişti.

ZEKERİYAKÖY’DE GİZEMLİ VİLLA

Öte yandan Sarıyer kulislerinde son dönemde sıkça konuşulan bir konu var. Zekeriyaköy’de kimler 400 bin dolara villa satın aldı? Sarıyer Gazetesi, bu iddiaları da araştırmaya ve özellikle Zekeriyaköy’de o “meşhur villanın” izini sürmeye devam edecek. Bakalım bu villa olayı neyin nesidir, bu derenin suyu nereden geliyor? Bu villayı kimler nasıl aldı? Yakında her şey ortaya çıkacak!

Bizi takip edin!

NOT: Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, yarın (cumartesi) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın bugüne kadar hiç yazılmayan mal varlığını açıklayacak!

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler