GündemManşet

AK Parti İstinye’yi gözden mi çıkardı? İstinye’nin en köklü ailelerinden Kerim Fil, listenin ancak 24. sırasına yazılabildi…

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

ayrac

AK Parti listesinde büyük şok! İstinye’nin köklü ve sevilen ailelerinden Kerim Fil‘in, meclis üyesi listesinin kazanılması mümkün olmayan 24. sırasına yazılması, İstinye başta olmak üzere tüm Sarıyer’de şaşkınlık yarattı.

ayrac

Kerim Fil 1 (5)

AK Parti’nin tüm çalışmalarına katılmasıyla bilinen Fil’e yapılan vefasızlık, siyasi çevrelerde; “AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, listeye akrabalarını yazacağına İstinye’den Kerim Fil’i yazsaydı çok daha fazla oy alırdı. İstinye demek ‘Filler, Kabiller, Satırlar, Akıncılar…’ demektir. Demek ki AKP İstinye’yi gözden çıkardı” yorumlarına neden oldu.

FİL; İSTİNYE’NİN EN KÖKLÜ VE SAYGIN AİLELERİNDEN

Kerim Fil 1 (7)

İstinye’nin en köklü ailelerinden birisi olarak bilinen Fil ailesine mensup Kerim Fil’in, AK Parti listesinde 24. sırada yer alması büyük şaşkınlık yarattı. AK Parti listesinin ilk sıralarında yer alan bazı isimler tartışma konusu olmaya devam ederken, İstinye’nin sevilen isimlerinden Rize doğumlu Kerim Fil’in seçilemeyecek bir sıra olan en arka sıralara yazılması vefasızlık tartışması da başlattı. Kerim Fil’e yapılan haksızlığa isyan eden pek çok kişi, İstinye’nin en köklü ailelerinden birine mensup bir ismin listenin sonlarına atılmasının AKP’ye çok büyük oy kaybı yaşatacağını düşünüyor.

İSTİNYE;” FİL, KABİL, ÇAP, AKINCI, İŞYAR, SATIR… DEMEKTİR”

Kerim Fil 1 (9)
İstinye’nin sevilen isimlerinden Kerim Fil’in listeye alınmamasına tepki gösteren partililer, Sarıyer Gazetesi’ni arayarak tepkilerini dile getirdiler. Partililer; “İlçe Başkanımız Hüseyin Bey kendi akrabalarını listeye koydu. Toplumda karşılığı olan kişileri koymadı. Ön sıralara yerli yersiz insanları koydu. İstinye’de Kerim Fil’e haksızlık yapıldı, 24. sıraya konuldu. Kerim Fil gibi kendi bölgesinde sevilen bir kişinin seçilemeyecek bir yere konulması İstinye’deki gücümüzü bitirdi. İstinye gibi bir yerde böyle siyasi hata yapılmaz. Çünkü İstinye’nin kaderini birkaç aile ve soyadı belirler. Şoförlük yapan kişileri işadamı, otoparkçı olarak çalışanları esnaf diye millete yutturacaklarına Kerim Fil gibi sevilen kişileri keşke ön sıralara alsalardı. Siyaset vefasızlığı affetmez” diye konuştular.

İSTİNYE’DE, SALİH AKINCI VE SEZER ŞUEKİNCİ

Öte yandan İstinye’de tüm gözler, CHP’nin listesine 16. sırada giren ve kazanması kesin gözüyle bakılan bir sıralamada yer alan Rize Merkez Yiğitler Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği yöneticisi ve Muhasebeci Salih Akıncı’ya ve MHP’dan 3. sırada yer alan Sezer ŞUEKİNCİ‘ye çevrildi. AK Parti’nin tüm çalışmalarına katılmasıyla bilinen Kerim Fil’in listeye ancak 24. sıradan girebilmesi, aynı bölgeden CHP listesine 16. sıradan giren Salih Akıncı’ya ve MHP’li Sezer Şuekinci’ye olan ilgiyi daha da arttı. MHP’li Sezer Şuekinci aynı zamanda İstinyeliler Derneği kurucu üyesi ve başkan vekilliği görevini yürütüyor.

Kerim Fil 1 (6)

Kerim Fil 1 (8)

Kerim Fil 1 (3)

DEVAMI GELECEK!

Daha fazla göster

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler