GündemManşet

AK Parti’de ÇAKMA MEZUNLAR! Böyle komedi görülmedi! Tek tuşla liseli oldular, listeleri doldurdular!

ayrac

Hayali seçmen, hayali konut derken bu kez de hayali liseli ve üniversiteliler çıktı… AK Parti’nin Sarıyer Belediye Meclis Üyesi adayları listesindeki bazı isimlerin, gerçekte ilkokul mezunu oldukları halde kamuoyuna lise mezunu, lise mezunu olanlardan bazılarının da üniversiteli gibi tanıtıldığı anlaşıldı…

ayrac

tek-tus-okullu-akp copy

TEK TUŞLA ESNAF VE İŞLETMECİ OLDULAR!

Partiye yıllarca emek veren pek çok ismin liste dışı bırakıldığı AK Parti’de, seçmenleri kandırmak için inanılmaz bir skandala imza atıldı. Sarıyer’de serbest meslek sahibi olan bir çok meclis üyesi adayı, kamuoyuna işletmeci ve esnaf olarak tanıtıldı. İlkokul mezunu bazı kişiler lise, lise mezunu olanlar da üniversiteli gibi gösterildi. Sarıyer’deki yerel gazetelere servis edilen ve haberleri yaptırılan meclis üyesi adayları hakkında AK Parti İlçe Başkanlığı’ndan verilen bilgilerin çoğunun kasıtlı olarak yanlış gönderildiği anlaşıldı. İddiaya göre, listedeki isimlerin olduklarından daha kültürlü ve çok daha saygın konumda gösterilerek, kalitesi yüksek bir liste hazırlandığı görüntüsü vermek. Böylece hem parti üst yönetimine hem de Sarıyer kamuoyuna “Oy verilebilecek çok güçlü bir liste hazırladık” imajı vermek.

99secimleri-5-trilyon-bagis

ÇAKMA MEZUNLAR! HEPSİ OKUMUŞ ÇOCUKLAR (!) 

AK Parti’nin Sarıyer Belediye Meclis Üyesi listesindeki bazı isimlerin, kamuoyuna kasıtlı olarak yanlış bilgilerle tanıtıldığı ortaya çıktı. Gerçekte iş sahibi olmayan bir çok kişi kamuoyuna esnaf ve işletmeci olarak tanıtıldı. Ayrıca listedeki birçok isim ilkokul mezunu olmasına rağmen, kamuoyuna lise mezunu, lise mezunları da üniversite mezunu gibi gösterildi. Bu durum AK Parti içindeki diğer gerçek üniversite mezunu kişileri de rencide etmeye başladı. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından reklam karşılığı yerel basına haberleri yaptırılan meclis üyesi adaylarının, toplumda olduklarından çok daha kültürlü ve saygın bir konuma sahipmiş gibi gösterilmeye çalışıldığı görüldü. (Habere konu olan kişileri rencide etmemek için şimdilik isim yayınlamıyoruz)

AKRABALAR LİSTEDE, AĞIR TOPLAR DIŞARIDA

Öte yandan AK Parti’de, herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği bir isim olarak tanınan Salih Güzel’in liste dışı bırakımasına gösterilen tepki giderek büyüyor. Saadet Partisi’nin eski belediye başkan adayı Güzel’in listeye alınmaması Sivas camiasını da kızdırdı. İBB Meclis Üyesi Halil Canarıkan, Cemil Özbalta, Mehmet Çakır, Orhan Koçyiğit gibi isimler listeye giremezken, İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in akrabaları Hüseyin Coşgun ile Vural Akbulut‘un listede ön sıralarda yer alması dikkat çekti. Öte yandan Sedat Özsoy’un ANAP’tan belediye başkanlığı döneminde belediyeden çok sayıda ihale alan bazı eski ANAP’lılar da listeye girmeyi başardı.

Bu arada meclis üyesi listesinde ikinci sırada bulunan Hicran Çelikyay başta olmak üzere bazı isimlerin Sarıyer dışında oturması ve ilçeye yabancı olmaları teşkilatın huzurunu kaçırdı.

cayirbasi-stadi-kum

NOT: AK Parti içinde tek tuşla liseli ve üniversiteli gibi gösterilen meclis üyesi adaylarının durumunu ilerleyen günlerde daha detaylı bir şekilde incelemeye devam edeceğiz. Şimdilik konuya isimler bazında değil, kabaca giriyoruz! Daha yazacak çok şey var. Bizi takip edin!

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler