GündemManşet

Bu rezaletin sorumlusu KİM? Sarıyer’e “10 bin hayali seçmen yerleştirme” talimatını kim verdi?

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun gündeme taşıdığı “Sarıyer’de 10 bin hayali seçmen – Tek tuşla Sarıyer’e 504 daire kondurdular” başlıklı haber Türkiye gündemine bomba gibi düştü.

ayrac

AKP’nin seçime resmen hile karıştırdığının ortaya çıkması üzerine tüm göz bu partiye çevrildi. Şimdi hem savcılık hem de Sarıyer halkı bu rezaletin sorumlularının ortaya çıkmasını ve hesap vermesini bekliyor.

ayrac

HUSEYIN OZDEMIR 1 (3)

Sarıyer Gazetesi’nin bir haberi daha Türkiye’yi salladı. Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’nun, gerek SARİYERGAZETESİ.COM gerekse Aydınlık ve SOL Gazetesi üzerinden manşete taşıdığı hayali seçmen rezaleti gündemi karıştırdı.

Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ’un tahliye haberi bile Sarıyer’deki rezaletin sosyal medya ve ulusal basında gündeme oturmasını engelleyemedi. Sarıyer Gazetesi’nin resmi sitesi sariyergazetesi.com tıklanma rekoru kırdı, günlük 13 bin tekil ziyaretçiye ulaştı. Sitemizi aynı anda ziyaret eden kişi sayısı bazı dakikalar 160’a ulaştı. Haberimizi yüzlerce haber sitesinin ve çok sayıda gazetenin yanı sıra Kanal D, Fox, Artı 1, Cihan Haber Ajansı, Samanyolu gibi çok sayıda televizyon kanalı da yayınladı.

TALİMATI HÜSEYİN ÖZDEMİR Mİ VERDİ?

Dünden itibaren tüm Türkiye bu rezaleti konuşurken, AK Parti ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise ısrarla suskunluğa büründü. Her şeyin resmi olmasından dolayı rezaletin inkar edilmesinin mümkün olmaması da AK Partililerin işini zorlaştırıyor. Sarıyer’de ise bu rezaletin sorumlularının ortaya çıkması ve yargı önünde hesap vermesi isteniyor.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın yaptığı soruşturmanın nasıl sonuçlanacağı ve bu rezalete imza atanların nasıl hesap vereceği ise merak konusu oldu. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in hayali seçmen olayındaki hukuki sorumluluğunun da ortaya çıkarılması ve Türkiye’nin konuştuğu rezaletle ilgili makul bir açıklama yapması bekleniyor.

Öte yandan Ak Parti Genel Merkezi’nin de bu süreçte Sarıyer halkını tatmin edecek bir açıklama yapması ve bu rezalete imza atanlardan hesap sorması bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın hayali seçmen konusundaki konumu  da ayrıca merak konusu oldu.

iste-o-rezalet

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler