GündemManşet

AK PARTİ’DE KORKUTAN SORU; SEDAT ÖZSOY, 3. KEZ ÜÇÜNCÜ MÜ OLACAK?

ayrac

AK Parti’nin Sarıyer adayı Sedat Özsoy, yarın 4. kez belediye başkanlığı yarışına girecek. Bugüne kadar tam 2 seçim kaybeden ve 1999 seçimini ise sadece 284 farkla kazanan Özsoy, yarın 4. partisinden bir kez daha şansını deneyecek. 4. kez belediye başkanlığı yarışına girecek olan Özsoy, 15 yıl aradan sonra tekrar başkanlık koltuğuna oturmak istiyor.

ayrac

Bugüne kadar ANAP, CHP, MHP ve son olarak da AKP’ye geçen Özsoy, Sarıyer’de en çok yerel seçime giren ve kaybeden üstelik en çok parti değiştiren siyasetçi olarak biliniyor. İşte bu yüzden AKP içinde, Özsoy’un bugüne kadar kaybettiği diğer seçimlerde olduğu gibi yine yarışı 3. olarak bitirmesinden endişe ediliyor. Zira bu endişeleri haklı çıkartacak birçok haklı neden bulunuyor.

yinemi-ucuncu-olacak

AK PARTİ SARIYER’DE ERİDİ!

AK Parti Sarıyer’de bugüne kadar aktif ve umut verici bir siyaset geliştiremedi. Pek çok kez görevden alınmasına rağmen her seferinde, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in kişisel desteğiyle görevine iade edilen İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, ne kendi partisine ne de Sarıyer’e umut olamadı. Aksine sürekli polemik konusu olan olaylara karıştırdı, İstinye Koyu’nda bile rant iddiaları yüzünden ulu orta dövülerek gündeme oturdu.

Gerek Ak Parti İlçe Başkanlığı’ndaki bazı isimlerin neden olduğu sorunlar gerekse Özsoy’un uzun zaman sonra tekrar ortaya çıkıp aynı söylemleri yıllar sonra dillendirmesi seçmenlerin beklentilerini karşılamaya yetmiyor. K Parti’nin Türkiye genelinde erimeye başlamasının dışında hatalı ve keyfi uygulamalar Sarıyer’in adeta dibe vurmasına neden oldu. Bu yüzden Ak Parti’nin ilçede 3. parti olması tehlikesi gün yüzüne çıktı.

SİVASLILAR’DAN AKP’YE OY YOK AÇIKLAMASI!

Öte yandan Özsoy’un, Sarıyer Mahalle Dernekleri ve Kooperatifi’nce hazırlanan taahhütnameyi imzalamaması büyük tepkiye neden oldu. CHP ve MHP adayları başta olmak üzere neredeyse her aday, tapusuz evlerde yaşayan vatandaşlara sahip çıkma garantisi verirken Özsoy’un bu metni imzalamaktan kaçınması dikkat çekti. Ayrıca Sarıyer’deki Sivaslılar’ın AKP’ye karşı MHP’yi destekleme kararı alması ve bunu bir basın açıklamasıyla ilan etmesi Özsoy’a soğuk duş etkisi yarattı.

İŞTE SARIYER’DEKİ YEREL SEÇİM SONUÇLARI

1999 Sarıyer Belediye Başkanlığı seçim sonuçları
ANAP: 26.345 (Sedat Özsoy)
FP : 26.061 oy (Yusuf Tülün)
DSP : 23.332 oy
CHP : 20.779 oy

2004 Sarıyer Belediye Başkanlığı seçimleri sonuçları
AKP : 36.106 oy (Yusuf Tülün)
CHP : 28.648 oy (Gökan Zeybek)
ANAP : 26.492 oy (Sedat Özsoy)

2009 Sarıyer Belediye Başkanlığı seçim sonuçları
CHP :54.909 oy (Şükrü Genç)
AKP : 46.546 oy (Mehmet Akif Şişmanoğlu)
MHP :26.408 oy (Sedat Özsoy)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler