GündemManşet

AK Parti’nin “Hayali seçmen rezaleti” giderek büyüyor! Sarıyer’de neredeyse her eve hayali seçmen yazılmış!

ayrac

AKP’NİN SEÇİME HİLE KARIŞTIRDIĞININ RESMEN ORTAYA ÇIKTIĞI SARIYER’DE NEREDEYSE HER EVE HAYALİ SEÇMEN YAZILDIĞI ANLAŞILDI! SARIYERLİLERİN, KENDİ EVLERİNİ ADRES GÖSTEREN YABANCI KİŞİLER OLUP OLMADIKLARINI MUHTARLIKLARDAN ARAŞTIRMASI GEREKİYOR.

ayrac

ÇÜNKÜ EVİNİZDE HAYALİ SEÇMEN OLABİLİR, FARKINDA BİLE OLMADAN SİZ DE SUÇA KARIŞIYOR OLABİLİRSİNİZ!

ayrac

Sarıyer Gazetesi’nin ortaya çıkardığı “Sarıyer’e 10 bin hayali seçmen – AKP’li Büyükşehir Belediyesi’nden Sarıyer’e tek tuşla 504 daire” skandalı giderek büyüyor. AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görevli Yasemin Yenice isimli bir belediye çalışanı mesai saati dışında gece yarısı Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) sistemine girerek Sarıyer’in Darüşşafaka Mahallesi’ne hayali 504 daire eklediği ortaya çıkmıştı.

Ayaz Caddesi üzerinde gösterilen hayali 504 daire (34 bina) Sarıyer Belediyesi Numarataj ekiplerince tespit edilmiş ve Büyükşehir’in rezaleti gün yüzüne çıkmıştı. Ayrıca ilçe genelindeki pek çok iş yerine AKP’liler tarafından taşıma hayali seçmen yerleştirilmek istendiği tespit edilmiş ve pek çoğu seçmen kaydı yapılmadan evrak üzerinden iptal edilmişti. Yaşanan rezalet üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı  ( Soruşturma No: 2014/ 33750) bu skandalla ilgili soruşturma başlatmıştı. Sarıyer Gazetesi’nin gündeme taşıdığı olaydan sonra hayali seçmen taşıma suçuna karıştıkları tespit edilen bazı kişiler, partide görevli bir avukatın kendilerini bu işlemler için yönlendirdiğini belirtmişlerdi.

HER EVE HAYALİ SEÇMEN YAZILMIŞ

Bu arada Sarıyer’deki hayali seçmenlerin pek çoğu işlemler sırasında tespit edilse de binlerce sahte seçmenin 30 Mart seçimlerinde oy kullanmaya hak kazandıkları ortaya çıktı. Sarıyer Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre halen Sarıyer’deki pek çok evde ve binada çok sayıda hayali seçmen bulunuyor.

Sarıyer Gazetesi olarak tespit ettiğimiz hayali seçmenlerin isimlerini ve adreslerini isim isim sizlere aktaracağız. Ancak vatandaşlarımızın muhtarlıklara giderek kendi adreslerinde tanımadıkları başka seçmenler olup olmadıklarını araştırmaları gerekiyor. Çünkü evinizi siz farkında olmadan başka birileri adres göstermiş olabilir. Böylece siz de istemeden bir suça karışmış olabilir ve ilerde yargılanma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz…

Sarıyer Gazetesi olarak bu rezillikleri gün yüzüne çıkarmaya devam edeceğiz. Eğer sizin de adresinizde hayali seçmen olduğunu tespit ederseniz gazetemizi 0212 242 01 27 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

sariyer-gazetesi-sukru-genc-sedat-ozsoy (1)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler