GündemManşet

AKP İLÇE BAŞKANI HÜSEYİN ÖZDEMİR, KARAKOLDA NEDEN YALAN İFADE VERDİ! ÖZDEMİR, 7 YILA KADAR YARGILANABİLİR!

ayrac

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, 6 Kasım’da Tarabya Karakolu’ndaki ifadesinde kendisini İlçe Başkan Yardımcısı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak tanıttı. “Yalan ifade” verdiği ve hukuken büyük suç işlediği anlaşılan Özdemir’in TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında 7 yıla kadar hapsi istenebilecek…

ayrac

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, İstinye’de meydan dayağı yiyip hastanelik olmasından tam 4 ay sonra Tarabya Karakolu’na gidip kendisini dövdürdüğünü iddia ettiği kişilerden şikayetçi olmuştu. Saldırı olayının yaşandığı 11 Temmuz tarihinden sonra karakola giden İlçe Başkanı Özdemir, 6 Kasım tarihli polis ifadesinde ilginç ifadeler verdi. Sözde kendisini azmettirmekle suçladığı kişilerin isimlerini polise veren Özdemir, gazetemiz haberlerini de suça ortak olmakla itham etti. Özdemir, polis memurları Ahmet Akan ve Ramazan Bayarslan’a verdiği ifadesinde, aylık gelirini 2 bin 500 lira gösterdi, görevini de ilçe başkan yardımcısı olarak belirtti. Üstelik kendisini İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak da gösterdi. Özdemir’in, AKP’li Yusuf Tülün döneminde Sarıyer Belediyesi’nden kendisinin de ortak olduğu aile şirketleri Özçimen üzerinden 113 bin liralık ihale aldığı biliniyor. Özdemir’in çok sayıda farklı şirketle resmi ortaklığı olmasa da fiilen ortak olduğu ve belediyelerden pek çok ihaleler aldığı siyasi çevrelerde hep konuşuluyordu. Buna rağmen neden aylık gelirini sadece 2 bin 500 lira olarak gösterdiği merak konusu oldu.

ÖZDEMİR, YALAN İFADE VERDİ, SUÇ İŞLEDİ

“Ben halen Sarıyer Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısıyım” diyen Özdemir polisteki ifadesinde; “Tehditleri dikkate almadan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak Ramazan ayı boyunca etkinliklere gelen vatandaşlarımızla ilgilendim. Bu ilgilenmem her halde yanlış anlaşılmış ki, 11/07/2013 tarihinde etkinlik dağıldığında parktan toplu olarak çıkarken saldırıya uğradık. Benim tanımadığım ve onların da beni tanımadığını düşündüğüm kişiler tarafından can güvenliğime saldırı oldu ve sopayla dövülmek suretiyle darp edildim. Darp edilmemle ilgili olarak hastaneye giderek rapor aldım, bilahare Sarıyer Asayiş Amirliği’nde şikayetçi oldum” dedi.

ÖZDEMİR’İN 7 YILA KADAR HAPSİ İSTENEBİLİR

Öte yandan AKP İlçe Başkanı Özdemir’in karakolda neden yalan ifade verdiği merak konusu oldu. Hukukçular, yalan beyan vermek suçunun TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında 7 yıla kadar hapis cezası içerdiğini ifade etti. Bu arada Özdemir’in, Tarabya Karakolu’ndaki ifadesi için suç duyurusu yapılabileceği ve altında imzası bulunduğu ifadelerinin her an için soruşturma konusu olabileceği öğrenildi.

AK Parti içinden sızan bilgilere göre İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in altında kendi imzasının bulunduğu karakol tutanağını neden inkar ettiği ve yine neden ısrarla gazetemizi suçladığı merak ediliyor. İşte bu durum “Madem Özdemir, bu ifadeleri inkar ediyor, o zaman karakolda verdiği ifadesini basına ve partililere dağıtmalı” yorumları yapılıyor.

İşte AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in karakolda verdiği o ifade; (AK Partililer istemesi halinde ifade metnini kendileriyle paylaşabiliriz)

huseyin-ozdemir-ifadee

 

huseyinozdemir1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler