GündemManşet

AKP’Lİ SEDAT ÖZSOY’DAN, BDP’NİN KARDEŞ PARTİSİ HDP’YE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ! ÖZSOY, HDP’DEN DESTEK İSTEDİ!

hdp sedat ayrac

AK Parti’nin Sarıyer adayı Sedat Özsoy, PKK’ya yakınlığı ile bilinen BDP’nin kardeş partisi HDP’nin İlçe Başkanlığı’nı ziyaret edip seçimde kendisine destek istedi. AKP’lileri korumakla görevli sivil polisler ziyaret sırasında bina dışında bekletilirken, taraflar arasındaki samimiyet “ufukta seçim ittifakı mı var”sorusunu akıllara getirdi…

ayrac Sarıyer’deki seçim çalışmalarına aralıksız devam eden AK Parti adayı eski MHP’li Sedat Özsoy, ziyaretleri kapsamında bu kez ilginç bir adrese uğradı. Terör örgütü PKK’ya yakınlığı ile bilinen BDP’nin kardeş partisi HDP’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Özsoy, tek tek elini sıktığı HDP’lilerden kendisine oy istedi. Yeni ilçe binası için “Hayırlı olsun” diyen Özsoy, HDP’lilerle bir süre samimi bir görüşme yaptı. AKP’lilerin HDP ziyareti, programı baştan sona takip eden partiye yakın yandaş gazeteler tarafından ise “oy kaybettirir” düşüncesiyle haber olarak yayınlanmadı. Özsoy’un ziyareti sırasında HDP’lilerin Özsoy’a ve AKP’lilere oldukça sıcak davrandıkları görüldü.

AÇILIŞINDA OLAYLAR YAŞANMIŞTI

tuncel111

Açılışı sırasında Sarıyer’de büyük olayların ve gerginliğin yaşandığı HDP’yi, AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve çok sayıda partiliyle ziyaret eden Özsoy, kendisine seçimlerde destek istedi. Eş Başkanlığını Sabahat Tuncel ile Ertuğrul Kürkcü’nün yaptığı parti, BDP’nin zayıf olduğu batı illerinde seçmenlerden oy almak amacıyla 2012 yılında kurulmuştu. PKK’ya yakınlığı ile bilinen partiyi ziyaret eden AKP’liler, partiye yaptıkları ziyaret sırasında beraberindeki sivil polislerin dışarıda beklemelerini istedikleri ve içeri girmemeleri konusunda rica ettikleri öğrenildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler