GündemManşet

AKP’LİLER SARIYER’DE 50 BİN ADET ÜCRETSİZ GAZETE DAĞITTILAR! SEDAT ÖZSOY’UN SPONSORU ALİ AĞAOĞLU MU?

sedat-ozsoy-gazete-dagitim (4)

AK Parti adayı Sedat Özsoy’un dün (salı) Milliyet‘te tam sayfa röportajı yayınlandı. Bu röportaj için Milliyet Gazetesi’ne AKP’liler 20 bin lira ödedi ve bu gazeteden 50 bin adeti tüm Sarıyer’e ücretsiz dağıtıldı. Özellikle metro çıkışlarında bekleyen partili gençler gün boyu ithal aday Özsoy’un haberi yayınlanan gazeteleri dağıttı.

Bu arada, bugüne kadar 2 yerel seçim kaybeden ve 4 kez parti değiştiren Sedat Özsoy’un gazetedeki röportajında, Büyükşehir Belediyesi’nin projelerini kendi projesi olarak göstermeye çalışması dikkat çekti. Özsoy, geçtiğimiz günlerde NTV‘deki programda, Sarıyer Merkez’e organik pazar kurmayı ve Kısırkaya’ya hayvan barınağı yapmayı vaat etmişti. Ancak ne var ki Sarıyer Merkez’de Şükrü Genç tarafından zaten bir süre önce organik pazar hizmete açılmış, Kısırkaya’da da hali hazırda belediyenin hayvan barınağı mevcuttu. Özsoy böylece zaten yapılmakta olan hizmetleri, seçim vaadi olarak göstererek siyasette bir ilke imza atmış oldu.

ÇOBAN; “BU GAZETELERİN PARASINI KİM ÖDÜYOR?”

MHP Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban, AKP’lilerin gün boyu ilçe genelinde ücretsiz gazete dağıtmalarını eleştirdi ve Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya bu konuda şunları söyledi; “AKP, bu derenin suyunun nereden geldiğini açıklamalı. AKP’ye kim sponsor oluyor? Büyük müteahhitler mi Ağaoğlu mu? Bunları çıkıp halka açıklamaları gerekir. Yoksa Sarıyer’i ilerde müteahhitlere mi peşkeş çekmeyi düşünüyorlar? Bu kadar büyük harcamaların kaynağını tüm Sarıyer halkının bilmesi gerekiyor. Her parti ve aday şeffaf olmak ve hesap vermek zorundadır. MHP olarak biz halkımıza her zaman hesap vermeyi erdemlik kabul ettik ve etmeye de devam edeceğiz”

sedat-ozsoy-gazete-dagitim (2)

sedat-ozsoy-gazete-dagitim (3)

Daha fazla göster

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler