GündemManşet Altı

CHP SARIYER 2014 YEREL SEÇİMiNİ DEĞERLENDİRDİ!

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığında 19 Nisan 2014 cumartesi günü saat 15:00’de başlayan danışma kurulu toplantısı tam 4,5 saat sürdü ve 19:30 da tamamlandı.

İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in yönettiği Danışma Kurulu toplantısına Parti Meclisi Üyesi Dursun Bulut, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Güven Karataş, CHP’ li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eski belediye başkanı İhsan Yalçın, Kağıthane ilçe başkanı Zeynel Öztürk, eski ilçe başkanlarından Hikmet Ağış, Sami Canel, Şevki Bakırcı,İzzet Bayraktar, Cengiz AlpErol Abik, Halim Serdar Sarıoğlu, Hayri Gürkan, kurultay delegesi İhsan Tanyıldız, yönetim kurulu üyeleri, kadın kolu başkanı, gençlik kolu başkanı, meclis üyeleri, yerel yönetim komisyon ve eğitim komisyonu katıldı.

30 Mart 2014 seçimlerinin Sarıyer’ de ve İstanbul ölçeğinde masaya yatırıldığı danışma kurulu toplantısında bundan sonra izlenecek Sarıyer siyasetinin yol haritası belirlendi. Mutlu ve neşeli bir ortamda geçen toplantının arkasından saat 19:30’ da Rizeliler Vakfında (RİVA) da yaklaşık 750 kişinin katılımı ile gerçekleşen örgüt toplantısına geçildi.

Basına kapalı yapılan her iki toplantıda da Belediye Başkanı Şükrü Genç ve İlçe Başkanı seçim başarısının can damarını oluşturan üyelere teşekkür ettiler.

DENİZ; “OYLARIMIZDA ÇOK BÜYÜK ARTIŞ VAR”

İlçe Başkanı Mehmet Deniz açılış konuşmasında; Sarıyer’ de gerek İBB oylarında gerekse Sarıyer Belediye Başkanlığı oylarında büyük bir artış vardır. Bu gözle görülür küçümsenmeyecek büyük bir başarıdır. Her başarının arkasında bir azim, bir çaba, sabır ve özveri vardır.

TV’ ler de canlı yayınlarda sadece bir programı sunanları görürsünüz, oysa ki o program sunuma gelinceye kadar binlerce insanın elinden geçer, işte bu başarının binlerce kişileri de siz örgüt emekçilerimizsiniz başta yönetim kurulum, CHP Sarıyer Belediye Başkanım Sayın Şükrü Genç ve ekibi, Gençlik Kollarım, Kadın Kollarım, Mahalle Başkanlarım, sokak sorumlularım sandık ve alan sorumlularım olmak üzere bütün örgütümü canı gönülden kutlarım. Bu başarı sizindir. Sarıyer’ de ki seçim başarısının nedenlerini ise kısaca şöyle özetledi.

Ortak Akıl, ortak bir ses oluşturma çabaları özveri ile başarılması, sadece seçime 40 gün kala değil sürekli çalışan bir örgüt yapısına sahip olmamız ve 5 yıldır Belediye başkanımız Şükrü Genç önderliğinde yürütülen başarılı bir sosyal belediyecilik faaliyetleri büyük payı vardır dedi.

GENÇ; “SARIYER’E ÇOK BÜYÜK HİZMETLER YAPTIK”

Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç ise konuşmasında, Sarıyer’ de 5 yıldır CHP’ li bir belediye çok zor şartlarda mücadele ederek sadece CHP’ li seçmene değil bütün kesimlere sahip çıkıldığını, sagem, semt evleri, yaşam evleri,öğrenci yurtları gibi Sarıyer’de bir çok ilkelerin gerçekleştirildiğini, kentsel dönüşüm konusunda mahalle dernekleri ve kooperatiflerin kurulmasına öncülük edildiğini, buradaki yaşayan insanların kendilerine CHP’ li bir belediye başkanına sahip çıkabileceğine inanmaları en büyük etkendir.

Sarıyer bu konuda bir modeldir. Bu modeli kazanamadığımız diğer ilçelerde de uygulayarak o ilçelerde de seçimin kazanılabileceğini söyleyerek gerek danışma kuruluna gerekse ilçe örgütüne teşekkürlerini iletti.

Danışma kurulunda 10 Ağustos tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ve bir yıl sonra ki genel seçim çalışmalarına bu gün itibarı ile başlanma kararı yanı sıra, bundan sonra Sarıyer’de nasıl bir yol haritası izleneceği konusunda bir çok önem kararlar alındı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu