GündemManşet

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı; “AKP’den bunun hesabını soracağız”

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı, hükümetin bazı projelerine ÇED raporu muafiyeti getiren yasal düzenlemenin Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesinden sonra bir basın açıklaması yaptı…

İŞTE CHP’DEN YAPILAN O AÇIKLAMA;

mehmet-deniz-basin-aciklamasi (8)

KALAN ORMANLAR KURTULUYOR!

Yaklaşık bir yıl önce çevre kanununa konulan bir yönetmelikle büyük projelere ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) raporu muafiyeti getirilmişti. Böylelikle 3. köprüde yapılan orman katliamının önü açılmış, Sarıyer’de milyonlarca ağaç katledilmişti.

CHP konuyu Anayasa Mahkemesine taşıdı ve Anayasa Mahkemesi kararını verdi. 3. köprü ve HES projelerinden de ÇED raporu istenecek. Kısaca muafiyet getirilen 3. köprüde yapılan orman katliamı hukuksuz durumdadır. Projelerin durdurulması, yeniden yargılanmanın yapılması gerekmektedir.

Bundan önceki dönemlerde Sarıyer’de başta Genel Başkan Yardımcımız Sn. Gürsel Tekin olmak üzere ormanlarımızın yok olmasına karşı ciddi bir mücadele başlatılmıştı. Yapılan haksızlık ve hukuksuzluğun İstanbul’un akciğerlerinin koparılmasına müsaade edip göz yuman AKP iktidarından halk bunun hesabını soracaktır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konunun sahada ve masa başında mücadelesini yapmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir