GündemManşet

CHP’de Şükrü Genç aday oldu, AK Parti’de moraller bozuldu!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

CHP’de günlerdir süren adaylık yarışını mevcut Başkan Şükrü Genç’in kazanması AK Parti’de moralleri bozdu. Şükrü Genç dışında kalan diğer adaylar karşısında seçimi zorlanmadan alacaklarını gören AKP’liler, son seçimde Sedat Özsoy’a 30 bin oy fark atan Genç’in yeniden aday olması üzerine büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

ayrac

Bu arada Şükrü Genç’in, AKP’nin en çok güvendiği Karadeniz seçmeni ile Selami Uzun’dan dolayı küstürülen Sivas seçmeni üzerinde çok büyük etkisi olduğu da herkesin malumu…

sukru-genc-3

CHP’nin Sarıyer’de seçimlere tekrar mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç’le girme kararı alması, AK Parti’de tüm hesapları bozdu. Çünkü AK Parti’de tüm hesaplar Şükrü Genç’in aday yapılmaması üzerine kurulmuş ve seçim stratejisi ona göre hesaplanmıştı. Sarıyer’deki CHP aday adayları arasında en güçlü isim olarak bilinen Şükrü Genç’in aday olması halinde seçimleri kazanmanın mucize olduğunu düşünen AKP çevreleri, Genç’in dışındaki tüm isimlerin kendilerine kolay lokma olacağı bilinciyle hareket ediyordu.

ADAYLIĞI, KARALAMA KAMPANYASI DA DURDURAMADI

AK Parti çevreleri, bu yüzden Şükrü Genç’in aday yapılmaması için gerek CHP içindeki muhalifler ve yandaş medya üzerinden harekete geçmişti. Günlerdir Şükrü Genç aleyhine karalama kampanyası başlatan parti içi muhalifler de AK Parti’nin ekmeğine yağ sürmüştü. AK Parti çevrelerinin yandaş basın üzerinden ısmarlama haberlerle CHP’deki adaylık sürecine yön vermeye çalışmışlardı. CHP’nin adaylık yarışı sürecinde en zayıf isimleri, AKP medyası tarafından kasıtlı olarak şişirme haberlerle öne çıkarılmaya çalışılmıştı.

ŞÜKRÜ GENÇ, SEDAT ÖZSOY’A 30 BİN FARK ATMIŞTI

Ancak yapılan tüm hesaplara ve “Şükrü Genç’in kesinlikle aday yapılmayacağı” yaygaralarına karşılık AK Parti’nin korktuğu başına geldi. CHP, Sarıyer’i şansa bırakmadan mevcut Başkan Şükrü Genç’i yeniden aday gösterdi. Şimdi AK Parti’de ve Sedat Özsoy cephesinde moraller bozuk. Çünkü 2009 yılında Sedat Özsoy MHP adayı olarak girdiği seçimde 26 bin oyda kalmış, Şükrü Genç ise Özsoy’dan 30 bin  daha fazla oy alarak (55 bin oy) seçimi güle oynaya kazanmıştı. En yakın rakibine 10 bin fark atan Genç, CHP ilçe örgütünün özverili çalışmasıyla Sedat Özsoy’un aldığı oyun 2 katından 3 bin fazla oy alarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

SİVAS VE KARADENİZ’LİLER ŞÜKRÜ GENÇ’E DAHA SICAK

Öte yandan Sarıyer’de tüm hesabını Karadeniz seçmeni üzerine yaparak Sedat Özsoy’u aday gösteren AK Parti, son anda Selami Uzun’u aday göstermeyerek Sivas seçmenini küstürmüş ve kızdırmıştı. İşte küskün Sivaslılar başta olmak üzere AKP’nin en güvendiği Karadeniz seçmeni de mevcut Başkan Şükrü Genç’e oldukça yakın olarak görülüyor. Başkan Genç’in, Sivas’ın köylerini ve Karadeniz’in pek çok şehrini ilçe ilçe dolaştığı ve buradaki derneklerle sıcak ilişkiler kurduğu biliniyor. Şükrü Genç’in hem Sivaslı hem de Karadeniz’li kabul edilen Şebinkarahisarlı olması ve her kesime sıcak tavırlar sergilemesi de AK Parti açısından bir dezavantaj olarak görülüyor. Bilindiği üzere Şebinkarahisar, Sivas’ın bir ilçesiyken daha sonra il yapılmış ve daha sonra da Giresun’a bağlanmıştı. Sarıyer’de en çok seçmen Sivaslılar, ikinci sırada ise Giresunlular (çoğunluğu Şebinkarahisarlılar) yer alıyor.

ANALİZ/SARİYERGAZETESİ.COM

Daha fazla göster

Bir yorum

 1. Şükrü başkan adaylığı kesin güzel ama işin ilginç tarafı “iki ilçe başkanlığı”nda sıkıntılar görüldü:

  AKP ilçe başkanlığında yüzler asık ve moraller bozuk olduğu duyuldu,hırsından karalama kampanyasına hız verenlerde görüldü ve bundan sonrada süreceği görülmekte!

  Ama en saçması ve tiksindirici olan ise CHP ilçe başkanlığının pazar akşamı 17:00-18:00 civarı kapatılıp yetkililerin nerede ve kimlerle olduğu bilinmemesi!

  Arkadaşlar durumun hassasiyetinin farkında değilsiniz herhalde!
  *Ayakkabı kutuları,para sayma makineleri ortalardayken!
  *Kanal yöneticileri aranıp kes yapıştır yaptırılırken!
  *Gecekondular ve şehircilik durumlarında sanki arapların bakanları-hükümeti olarak davrandıkları ortadayken!
  *Ne üretim ne tarım ne çiftçilik kalmışken!
  *Semtimiz Sarıyer için Araplar ve paralılar AKP’yi beklerken!

  BU NEYİN HESABI KİTABI!!!
  UYANIN ARTIK…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler