GündemManşet

CHP’nin Sarıyer meclis üyesi listesi, Kılıçdaroğlu’nun talimatına göre hazırlandı! Listede 4 dernek başkanı, 1 muhtar, 1 kulüp başkanı ile çok sayıda kadın ve genç de var!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

ayrac

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, parti teşkilatlarına verdiği “kadınlara, gençlere, STK’lara önem verin” şeklindeki talimatı, Sarıyer’deki meclis üyesi listesinin hazırlanmasında belirleyici oldu. CHP’nin 37 kişilik listesinde 5 kadın, 5 genç, 4 dernek başkanı, 1 muhtar, 1 spor kulübü başkanı, ilçe teşkilatının yaptığı ön seçimden çıkan bazı kişiler ve çok sayıda güçlü isim yer aldı.

ayrac

AK Parti’de İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in 2 akrabasını (Hüseyin Coşgun- Vural Akbulut) listeye koyması, çok sayıda etkili partiliyi liste dışı bırakılması yada listenin sonlarına kaydırması büyük tepkiye neden olurken, CHP’deki listenin ise bizzat Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatına uygun olarak hazırlandığı ortaya çıktı. Teşkilatlarından; gençlere, kadınlara ve STK’lara önem vermesini ve listelerini buna göre hazırlamalarını isteyen Kılıçdaroğlu, Sarıyer’deki listenin de şekillenmesinde belirleyici oldu.

LİSTEDE, 4 DERNEK BAŞKANI, 1 MUHTAR, 1 KULÜP BAŞKANI 

CHP’nin Sarıyer belediye meclis üyesi listesinde her biri ön sıralarda yer alan Sarıplatform Başkanı Mustafa Bakır, Engelliler Derneği Başkanı Hayrettin Dereli, Ayazağa Kulübü Başkanı İbrahim Keskin, Ayazağa Muhtarı Özkan Sucu, Rize Merkez Yiğitler Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Salih Akıncı gibi isimler dikkat çekiyor. CHP Eski Kadın Kolları Başkanı Aysın Günen, Pınar Mahallesi’nin sevilen isimlerinden Eczacı Fadik Eker ve parti içi ön seçimlerde ilk sırada çıkan Sevim Yalınkılıç ile ilk 10’a giren isimlerden 5 kişi de listeye girdi. Öte yandan 5 kadının ve çok sayıda genç ismin de meclis listesine yazıldığı görüldü.

SİVAS VE KARADENİZ AĞIRLIKLI HER YÖREDEN ADAY

CHP’nin listesinde 5-6 Sivaslı köken meclis üyesi adayı bulunurken, çok sayıda Karadeniz kökenli ismin de ön sıralarda yazıldığı görülüyor. Ayrıca Kars- Ardahan- Tokat- İzmir, Konya, Kastamonu, Malatya, Erzurum, Erzincan gibi çok farklı yerlerden de isimlerin listeye alındığı öğrenildi. Neredeyse her meslekten isimlerin bulunduğu listede, toplumun her kesiminin kucaklanılmasına büyük özen gösterildiği belirtiliyor.

İşte CHP Sarıyer Meclis üyesi listesi

1- Gökhan Zeybek
2- Nizamettin Günel
3- Sevim Yalınkılıç
4- Oktay Aksu
5- Nadir Günday
6- Özkan Sucu
7- Sevim Çelebi
8- Fadik Eker
9- Merdan Ali Gürkan
10- Nihal Nevruz
11-Hasan Karagöz
12- Niyazi Tomba
13 Mustafa Bakır
14- Mustafa Balcı
15- Veysel Yeşil
16- Salih Akıncı
17- Aysin Günen
18- Ekrem Tekçe
19- Hayrettin Dereli
20- Yusuf Ok
21- İbrahim Keskin
22- Gökhan Bayram
23-Cengiz Sarıoğlu
24-Ercan Canel
25-Fadime Ay
26-Sefer Öztürk
27-Nihal Şahbaz
28-Süreyya Turan
29-Derya Beyoğlu
30-Kubilay Aksak
31- Leyla Sözen Üstün
32-Hüseyin Korkmaz
33-Hüsnü Fırat Ateş

KONTENJANLAR

1- Ali Rıza Yılmaz
2-Hüseyin Çoşkun
3- Ismail Erdem
4- Mustafa Tok

Daha fazla göster

3 yorumlar

  1. Sonuna kadar Kılıçdaroğlu, sonuna kadar Şükrü Genç… Sarıyer tamamdır artık kimse merak etmesin. Siz diğer ilçelere bakın. Sarıyer’de en az 50 bin fark atacağız.

  2. İlçenin yaptığı listede ki bazı kişileri tanıyan bilen bile yok 1000 ın ustunde oy almıslardı anahtar lısteyle bende gırsem alırdım o kadar oyu.Bu liste doğru olmuş.=)SONUNA KADAR ŞÜKRÜ GENÇ SONUNA KADAR MUSTAFA SARIGÜL.

  3. Liste cok iyi nizamettin gunel cok kariyerli biri kilicdaroglunun bizzat istedigi biri gumushaneliler olarak arkasindayiz …ayazagalilar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler