GündemManşet

Hüseyin Özdemir’in polisteki ifadesi; “Ben İlçe Başkan Yardımcısıyım, Büyükşehir Meclis Üyesiyim”

ayrac

İstinye’de hastanelik oluncaya kadar dövülen AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in olaydan 4 ay sonra karakola verdiği ifade oldukça dikkat çekici. Aylık gelirini 2 bin 500 lira olarak gösteren Özdemir tutanağa, kendisini hem AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı hem de Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak yazdırdı. Bu durum Özdemir’in resmi kurumları kandırmaya mı çalıştığı yoksa saldırı sonrası beyin travması mı yaşadığı sorusunu akıllara getirdi.

ayrac

AKP SARIYER ILCE BASKANI HUSEYIN OZDEMIR 1 (1)AKP SARIYER ILCE BASKANI HUSEYIN OZDEMIR 1 (1)

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in, İstinye meydanında hastanelik edilinceye kadar dövülmesi olayında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Ramazan ayında 11 Temmuz’da İstinye Koyu’ndan gece yarısı çıkarken herkesin gözü önünde saldırıya uğrayan ve hastanelik edilinceye kadar dövülen Özdemir’in, olaydan 4 ay sonra karakola gidip şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Üstelik Özdemir’in Tarabya Karakolu’ndaki ifadesinde verdiği yalan yanlış bilgiler herkesi şaşkına çevirdi.

ÖZDEMİR; “AYLIK GELİRİM 2.500 LİRA, GÖREVİM İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI, BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYESİYİM

Saldırı olayının yaşandığı 11 Temmuz tarihinden 4 ay sonra Tarabya Karakolu’na giden AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, 6 Kasım tarihli polis ifadesinde ilginç bilgiler verdi. Sözde kendisini azmettirmekle suçladığı kişinin ismini veren Özdemir, gazetemiz haberlerini de suça ortak olmakla itham etti. Özdemir, polis memurları Ahmet Akan ve Ramazan Bayarslan’a verdiği ifadesinde, aylık gelirini 2 bin 500 lira gösterdi, görevini de ilçe başkan yardımcısı olarak belirtti. Üstelik kendisini İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak da gösterdi. Özdemir’in, AKP’li Yusuf Tülün döneminde Sarıyer Belediyesi’nden kendisinin de ortak olduğu aile şirketleri Özçimen üzerinden 113 bin liralık ihale aldığı biliniyor. Özdemir’in çok sayıda farklı şirketle resmi ortaklığı olmasa da fiilen ortak hareket ettiği ve belediyelerden pek çok ihaleler aldığı biliniyor.

ÖZDEMİR; “SOPAYLA DÖVÜLDÜM, HASTANELİK OLDUM”

“Ben halen Sarıyer Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısıyım” diyen Özdemir; “Tehditleri dikkate almadan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak Ramazan ayı boyunca etkinliklere gelen vatandaşlarımızla ilgilendim. Bu ilgilenmem her halde yanlış anlaşılmış ki, 11/07/2013 tarihinde etkinlik dağıldığında parktan toplu olarak çıkarken saldırıya uğradık. Benim tanımadığım ve onların da beni tanımadığını düşündüğüm kişiler tarafından can güvenliğime saldırı oldu ve sopayla dövülmek suretiyle darp edildim. Darp edilmemle ilgili olarak hastaneye giderek rapor aldım, bilahare Sarıyer Asayiş Amirliği’nde şikayetçi oldum”

İşte AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in karakolda verdiği o ifade;

huseyin-ozdemir-ifadee

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler