GündemManşet

İşte Hülya Avşar’ın resmi kayıtlara göre mal varlığı

Sarıyer Gazetesi, ünlülerin mal varlıklarını araştırmaya ve yayınlamaya devam ediyor. Bu kez de ünlü sanatçı Hülya Avşar’ın kendi üzerine kayıtlı gayrimenkullerini açıklıyoruz. Hemen hatırlatalım bu kayıtlara Avşar kızının nakitleri dahil değil.

sariyergazetesi-hulyaavsar-haberici

İşte Avşar kızının tapusu kendi üzerine ait gayrimenkulleri;

1- Sarıyer Büyükdere‘de üzerine 5 katlı köşkünün bulunduğu 513 metrekarelik arsa… 595 ada 30 parsel üzerindeki arsada bulunan köşkün üzerinde tam 1 milyon 557 bin liralık haciz mevcut. TMSF‘ye bağlı Tahsilat Daire Başkanlığı‘nca 17 Kasım 2008 tarih 20563 sayılı haciz yazısı ile söz konusu gayrimenkul üzerine 1 milyon 557 bin liralık ipotek konuldu. 2. Derecede Kültür ve Tabiat Varlığı kapsamında bulunan köşkün bulunduğu arsa, Avşar kızı tarafından 2001 yılında satın alındı. Bu arada söz konusu köşkteki çalışmalar yüzünden Avşar kızı komşusu Nazmi Karbuz ile uzun yıllar süren bir mahkeme süreci yaşamıştı. Komşusu Karbuz, Avşar kızı hakkında çok sayıda dava açmış, Hülya Avşar bu davalardan bazılarından ceza almıştı.

2- Şişli‘deki Sappire’de ofis. Tapu’da Mecidiyeköy 1947 ada 91 parselde bulunan ünlü AVM’de lüks bir ofis. Tapu kayıtlarına göre aynı gökdelende Ebru Gündeş Sarraf’ın da 2 adet iş yeri bulunuyor. Ayrıca ünlü işadamı Mehmet Ali Yalçındağ’ın da Sappire’de kendi adına kayıtlı 2 adet işyeri bulunuyor.

3- Balıkesir Ayvalık Kemal Paşa‘da 596 ada 153 parselde bulunan 710 metrekarelik arsa ve üzerindeki villa. 2012 yılında alınan villayı Avşar kızının kendi zevkine göre düzenlediği biliniyor. Ayrıca yine Balıkesir Gönen’de arsa…

4- Sarıyer Tarabya Nurol Sitesi‘nde 1 adet daire. Daire tapu kayıtlarına göre 1108 ada 14 parselde bulunuyor.

5- Edirne Keşan’a bağlı Gökçetepe‘de 1173 parselde 10 dönüm tarla…

Daha fazla göster

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler