GündemManşet

İŞTE ÖZLEYİŞ TOPBAŞ’IN MAL VARLIĞI! İSTANBUL’DA 20 MİLYONLUK GAYRİMENKULÜ VAR!

ozleyıs topbas

BEKİR BATU- ÖZEL ARAŞTIRMA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Beyoğlu Nüfusu’na kayıtlı eşi Özleyiş Topbaş, 21 Şubat 1958 doğumlu. Orhan ve Saadet kızı Özleyiş Hanım’ın sahibi olduğu gayrimenkullerin neredeyse tamamı İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde bulunuyor. Tapuda kendi üzerine kayıtlı toplam 6 adet gayrimenkulü bulunan Özleyiş Hanım’ın arsalarının toplamı yaklaşık 10 bin metrekareyi buluyor. Eşiyle birlikte Bakırköy Şenlikköy’de oturan Özleyiş Hanım her ne kadar eşi kadar olmasa da oldukça hatırı sayılır bir gayrimenkule sahip. Bu gayrimenkullerin değeri yaklaşık 20 milyon civarında…

GÜZELCE’YE GÜZEL YATIRIM

Özleyiş Hanım’ın, yatırımlarının neredeye tamamını Marmara Denizi kıyısındaki Büyükçekmece’nin Güzelce Mahallesi’ne yaptığı görülüyor. Bayan Topbaş’ın 21 Temmuz 2011 yılında satın aldığı deniz kenarındaki 5 bin 303 metrekarelik arazide şu sıralar muhteşem bir ev yaptırmaya çalışması gözlerden kaçmıyor. Zira arsanın alındığı tarihten itibaren üzerinde zamanla yapılmaya başlanan ev inşaatı googel earth’ten bile fark edilebiliyor. Tapu kayıtlarında arsa görünen gayrimenkuldeki inşaatın tamamlanmasından sonra iskanının alınması gerekiyor. Aksi halde bu inşaat çalışması kaçak olarak işlem görecek. Deniz kenarındaki bu arsa Bayan Topbaş’ın toplam 6 adet gayrimenkulü içindeki en değerlisi olarak dikkat çekiyor.

ozleyis topbas_servet

İşte Özleyiş Topbaş’ın kendi üzerine kayıtlı gayrimenkuller;

ayrac

1- İstanbul Büyükçekmece ilçesinde Güzelce Mahallesi Aydınlar Caddesi Sevda Sokak üzerinde deniz kıyısında 5 bin 303 metrekarelik arsa. 21 Temmuz 2011 yılında satın alınan bu arsa 623 ada 1 parsel üzerinde bulunuyor. Topbaş, Marmara Denizi kıyısındaki arsayı satın aldıktan sonra büyük bir inşaata başladı ve burada kendi zevkine göre şu sıralar ev inşaatı yapıyor.

ayrac

2- İstanbul Beylikdüzü Gürpınar’da 130 ada 2 parsel üzerinde inşaa edilen 450 kişinin tapu sahibi olduğu sitede milyonluk bir daire…

ayrac

3- İstanbul Büyükçekmece ilçesi Güzelce Mahallesi’nde 623 ada 592 parselde bulunan 1.860 metrekarelik arsa. Bu arazinin oldukça değerli bir bölgede bulunuyor. Deniz manzaralı arazinin piyasa değeri birkaç milyon dolardan başlıyor.

ayrac

4- İstanbul Büyükçekmece ilçesi Güzelce Mahallesi’nde 583 parselde 1.900 metrekare arsa…

ayrac

5- İstanbul Büyükçekmece ilçesi Güzelce Mahallesi’nde 580 parselde 300 metrekare arsa…

ayrac

6- İstanbul Büyükçekmece ilçesi Güzelce Mahallesi’nde 628 parselde 500 metrekare arsa…

ayrac

OĞUL TOPBAŞ’IN ARNAVUTKÖY MERAKI

Bu arada Topbaş ailesiyle aynı adreste ikamet ettiği görünen oğul Mustafa Ömer Topbaş’ın ise sadece 2 adet gayrimenkulü görülüyor. Yaklaşık 10 milyon değerinde serveti bulunan oğul Topbaş’ın, Arnavutköy ve Bağcılar’da gayrimenkulleri mevcut.

İşte 3 çocuğu bulunan Başkan Kadir Topbaş’ın oğullarından Mustafa Ömer Topbaş’ın üzerine kayıtlı gayrimenkuller;

ayrac

1- İstanbul Arnavutköy Yassıören’de 105 ada 3 parsel üzerinde bulunan 4 bin 961 metrekare arsa… 3. Havalimanı Projesi gibi dev projelerin bu bölgelerde başlatılması Arnavutköy’daki bu arsanın değerini oldukça yükseltiyor, Topbaş’ın yüzünü güldürüyor.

ayrac

2- İstanbul Bağcılar Mahmutbey’de 3270 ada 14 parsel üzerinde bulunan 55 bin 193 metrekarelik arsada inşaa edilen İstanbul 212 Power Outlet AVM’de işyeri… 780 ayrı işyeri bulunan AVM’de en büyük hisse Edip Uluslararası Gayrimenkul Şirketine ait. Akdeniz İnşaat’ın da aynı AVM’de çok sayıda gayrimenkulü bulunuyor. Oğul Topbaş’ın işyerine ise paha biçilemiyor.

ayrac

AKP’nin Kadir Abisi İstanbul’un ağası çıktı!

İşte Topbaş’ın mal varlığı

AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, memleketi Artvin ve İstanbul’un değişik ilçelerinde toplam 21 adet gayrimenkulü bulunuyor. Gazeteci Bekir Batu‘nun ortaya çıkardığı gayrimenkulün değeri yaklaşık 60 milyon lira. Bu servete Topbaş’ın nakit birikimi dahil değil…

Gazeteci Batu, AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Kadir Topbaş’ın mal varlığını araştırdı. Bakırköy Şenlikköy Mahallesi Yeni Bağlar Sokak’ta eşi Özleyiş Hanımla birlikte oturan Topbaş’ın, İstanbul dışında sadece memleketi Artvin’de gayrimenkulleri mevcut.

Daha çok baba mirasına sahip olan ve kardeşleriyle birlikte çok sayıda gayrimenkule ortak olan Topbaş, bizzat kendi üzerine kayıtlı mal varlığı ile oldukça kabarık bir tapu listesine sahip. 8 Ocak 1945 Artvin Yusufeli doğumlu ve Beyoğlu nüfusuna kayıtlı olan Topbaş’ın tam 21 adet gayrimenkulu bulunuyor. Memleketi Artvin Yusufeli’nin dışında Topbaş’ın İstanbul’daki gayrimenkulleri Şişli, Beyoğlu, Sarıyer, Esenyurt, Bakırköy ve Küçükçekmece ilçelerinde bulunuyor.

Nişantaşı’da Koç’a komşu çıktı

Bu arada Topbaş’ın sahibi olduğu Nişantaşı’daki Saray Muhallebicisi’nin bulunduğu binada, ünlü işadamı Mustafa Koç’un da büyük hissedar olduğu ortaya çıktı.

Toplam değeri 60 trilyonu (milyon) buluyor

İşte resmi tapu kayıtlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kendi üzerine kayıtlı gayrimenkulleri;

1- Esenyurt’ta 162 ada 7 parselde 4 bin 680 metrekarelik arsa. 2006 yılında satın alınan arsa Adile Naşit Bulvarı üzerinde ve TÜYAP’ın karşısında bulunuyor. Oldukça merkezi bir yerde bulunan arsanın değeri 10 milyon civarında… 6 ortaklı arsanın diğer hissedarları ise kardeş Topbaşlar… (Ahmet, Mehmet, Pervin ve Turhan Topbaş ile Münevver Aydın)

2- Beyoğlu Gümüşsuyu’da Gezi Parkı manzaralı 79 pafta, 750 ada 35 parselde bulunan 502 metrekarelik alanda yapılan 7 katlı 13 ayrı bölümden oluşan binada 1 adet daire. Topbaş’ın 16 Şubat 2010 yılında satın aldığı dairenin bulunduğu binada aynı zamanda Kayserili ünlü Karamancı ailesinin de çok sayıda dairesi bulunuyor.

3- İstanbul Sarıyer Zekeriyaköy’de (Tapuda Uskumruköy olarak kayıtlı) 1474 ada 16 parselde bulunan 1.180 metrekarelik arsa. Bu arazi Sarıyer Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Tuncel Kurtiz Parkı’nın karşısında bulunuyor. Tam 114 hissedarı bulunan arsada Topbaş’ın hissesi 240.000/5000…

4- İstanbul Sarıyer Zekeriyaköy sırtlarında bulunan ve tapu kayıtlarında Uskumruköy olarak geçen 1447 ada 13 parseldeki 725 metrekarelik arsa. Bu arazi sosyetik isimlerin yaşadığı İstanbul’un en gözde semtlerinden Zekeriyaköy’ün en güzel noktasında yer alıyor. Muhteşem bir orman ve tepe manzarasına sahip arazinin değeri yaklaşık 2 milyon dolar.

5- İstanbul Şişli Harbiye’de 777 ada 38 parselde 794 metrekarelik arsa bulunan 7 katlı 14 daireli binada işyeri. Nişantaşı Saray Muhallebicisi olarak bilinen işyerinin bulunduğu binada toplam 16 hisseden 4 adeti Topbaş ailesine ait. Topbaş’ların bu binada 2 dükkan ve 2 dairesi bulunuyor. Bu arada aynı binada Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un da 4 daireleri bulunuyor. Şişli’nin kalbindeki bu binada daire fiyatları birkaç milyon dolardan başlıyor.

6- İstanbul Sarıyer Rumeli Hisarı Mahallesi’nde Eski Ali Baba Restoran olarak bilinen ve geçmişte kaçak olduğu iddialarıyla basında sıkça yer alan 518 metrekarelik çay bahçesi. 71 ada 2 parsel üzerinde bulunan ve halen çay bahçesi olarak kullanılan arsaya Emine Kocadağ ile Başkan Kadir Topbaş ve 3 kardeşi de ortak…

Beyoğlu’nda lüks bina

7- İstanbul Beyoğlu Sururi Mahallesi’nde 848 ada 42 parselde 5 katlı 10 dairelik binada hisse… Kadir Topbaş ve 3 kardeşi bir daireye ortaklar…

8- İstanbul Beyoğlu Sururi Mahallesi’nde bulunan 848 ada 38 parseldeki 286 metrekarelik apartmanda hisse…

9- İstanbul Beyoğlu Camiikebir Mahallesi’nde 1056 ada 39 parselde bulunan 64 metrekarelik dükkanlı ev. Kagir dükkanlı evde Topbaş’ın da içinde olduğu toplam 13 hissedar bulunuyor.

10- İstanbul Beyoğlu Kuloğlu Mahallesi’nde bulunan 471 ada 11 parseldeki 110 metrekarelik kagir dükkan… Topbaş’ın kardeşleriyle ortak olduğu dükkan, İstiklal Caddesi üzerinde ve Demirören AVM’nin karşısında yer alıyor.

11- İstanbul Esenyurt’ta 139 ada, 15 parselde 1.460 metrekare arsanın 1/4 hissesi. Diğer hissedarlar Ahmet, Mehmet, Turhan ile Pervin Topbaş kardeşler…

12- Esenyurt’ta 139 ada 19 parseldeki 730 metrekare arsa (Diğer hissedarlar Ahmet, Mehmet, Turhan ile Pervin Topbaş kardeşler)

13- Esenyurt’ta 13 ada 17 parselde 700 metrekarelik arsa (Diğer hissedarlar Ahmet, Mehmet, Turhan ile Pervin Topbaş kardeşler)

16 dairelik apartman

14- Esenyurt’ta 139 ada 21 parselde bulunan 815 metrekarelik arsada kardeşleriyle birlikte hissedar…

15- Bakırköy Şenlikköy Yeni Bağlar Sokak’ta 730 metrekarelik arsada bulunan 4 katlı 8 dairelik apartmanda daire. 83 pafta, 295 ada 19 parseldeki binada Topbaş dışında 5 hissedar daha bulunuyor.

16- Küçükçekmece’de 5545 parselde bulunan 520 metrekare arsa üzerine kurulu 7 katlı apartmanda hisse. (11’i işyeri olmak üzere toplam 16 dairelik apartman)

17- Memleketi Artvin Yusufeli ilçesinde 334 ada 12 parselde bulunan 80 metrekarelik tarla içinde ev. Baba yadigarı eve diğer kardeşler Ahmet, Mehmet ve Turhan Topbaş da ortak…

18- Artvin Yusufeli ilçesi Altıparmak Mahallesi’nde 327 ada 2 parselde bulunan baba yadigarı 77 metrekarelik garaj…

19- Artvin Yusufeli ilçesi Altıparmak Mahallesi’nde 324 ada 5 parselde bulunan 254 metrekare tarlada hisse. Baba yadigarı tarlada Ahmet, Mehmet ve Turhan Topbaş da hissedar…

20- Artvin Yusufeli ilçesinde 320 ada 43 parselde içinde 3 katlı villa bulunan 2 bin 530 metrekarelik arsa… Tamamen ormanlık alanda kalan bu arsada Topbaş ailesinden 3 kişi daha ortak… Bu arada Topbaş’ın memleketi Yusufeli ile Başbakan’ın memleketi Rize’nin Güneysu ilçesi farklı şehirlerde de olsa mesafe olarak birbirlerine çok yakın ilçeler..

21- Artvin Yusufeli Merkez’de 142 ada 18 parselde bulunan 626 metrekarelik arsada yapılan 4 katlı binada 1 adet daire. Topbaş bu daireyi 9 Ağustos 2010 yılında satın aldı.

Bekir Batu

kadir-topbas-mal-varligi-sariyer-gazetesi

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler