GündemManşet

Kilyos Muhtarı Ahmet Turgut Serdarlı; “Kimseye kırgın değilim, kapımız herkese açık”

Kilyos Muhtarı Ahmet Turgut Serdarlı, mahallesinde yaşanan aza istifalarını ve yaptığı çalışmaları gazetemize değerlendirdi. Muhtar Serdarlı, istifa eden azalar nedeniyle mahallede yeni azaların belirlenmesi için seçime gidilebileceğini söyledi.

ahmet turgut serdarli

ayrac

Geçtiğimiz günlerde istifa kararı alan ve gazetemize yaptıkları ziyarette istifa etmelerinin nedenlerini tüm samimiyetleriyle anlatan azalarına karşı asla olumsuz bir duygu beslemediğini söyleyen Serdarlı; “İstifa demokratik bir haktır, onların bu kararını saygıyla karşılıyorum. Her şeyden önce bizler komşuyuz ve hepimiz yüz yüzeyiz. Bu yüzden bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır. Benim o arkadaşlarıma karşı olumsuz bir ifade kullanmam ya da basına bu konuda açıklamalar yapmam doğru olmaz, etik olmaz. Aramızda bir anlaşmazlık olmuş olabilir ancak bu durum asla dostluğumuzun bozulmasına gerekçe olamaz. İsteyen tüm arkadaşlarımıza kapımız açıktır, bizimle birlikte çalışabilirler. Kimseye karşı bir düşmanlığım ya da kızgınlığım yok. Hepsi benim dostumdur, arkadaşımdır ve sevdiğim insanlardır. Öyle ki bir arkadaşımız istifa ettiği halde kendisi ne zaman işimiz düşse sağ olsun muhtarlığımıza gelip bize yardım ediyor” diye konuştu.

PLAJA İNSANLARIMIZ ÜCRETSİZ GİRİYOR

Azalarının yaptığı açıklamalara karşılık herhangi bir cevap vermek istemediğini ancak mahalle halkının bazı konularda doğru bilgilenmesi için açıklama yapma gereği duyduğunu söyleyen Muhtar Serdarlı; “Bize halen insanlar gelip ‘hayırlı olsun’ diyor. Kilyos halkına verdiğimiz tüm sözleri tutmak istiyorum. Ancak göreve daha yeni başladık, daha kurumlar bile yeni yeni oturuyor, yetkililerle bile daha yeni tanışıyoruz. Bu kadar kısa bir sürede tüm işleri çözmemiz elbette mümkün değil, ancak zamanla muhtarlık görevimiz süresinde tüm sorunlarımızı çözeceğiz” diye konuştu.

Kilyos plajıyla ilgili konulara da değinen Muhtar Serdarlı; “Biz vatandaşlara ücretsiz kart dağıtılmasını bekliyorduk ancak belediye son anda kart basmaktan vazgeçti. Belediyenin isteği üzerine seçmen listelerini plaj yetkililerine verdik. 2 bin 205 kişinin isimleri plaj girişindeki listede. 18 yaşından büyüklerin isimleri görevlilere verildi. TC numaraları ya da anne-baba isimlerini kesinlikle plaj görevlilerine vermedik. Çünkü bunlar gizli ve özel bilgilerdir. Bu bilgileri de sürekli güncelliyoruz, Kilyos’ta evi bulunan herkes de plaja ücretsiz girebilecek. Küçük çocuklar aileleri eşliğinde yine ücretsiz olarak bu hizmetten yararlanacak. Burada önemli olan içeriye kartla ya da kimlik göstererek girmek değil, önemli olan ÜCRETSİZ girmektir. İster kartlı ya da ister kimlikle olması neyi değiştirir. Zaten önemli olan girişlerin ücretsiz olması. Kimse 1 kuruş ödemeden plaja girebiliyor. Burada bizim parayla pulla işimiz olmaz zaten böyle bir yetkimiz yok. Bilindiği üzere 30 Mart’tan sonra Kilyos mahalle oldu ve 26 tapusu belediyeye devredildi. Mezarlık, otopark, plaj, pazar yeri bizde ne varsa artık hepsi ilgili kurumlara ve belediyeye geçti. Bu yüzden Kilyos Muhtarlığı olarak bizim hiçbir şekilde parasal yetkimiz yok. Dolayısıyla ortada para ya da bir gelir yok” dedi.

UFUKTA YENİ BİR SEÇİM OLABİLİR

Kilyos halkının huzuru ve refahı için çalıştıkları söylenen Muhtar Serdarlı, istifa eden azalar nedeniyle ufukta yeni bir seçimin olabileceğini söyledi. Serdarlı; “İlgili makamlar bu konuda karar verecek. Eğer yeni bir seçim yapılacaksa bu aza seçimi olacak, muhtarlığı etkilemeyecek” diye konuştu.

ayrac

NOT: SARIYER GAZETESİ olarak Kilyos’taki istifaları ve tüm yaşananları objektif ve tarafların kişilik haklarına saygı duyarak yayınladık. Bu konuda gazetemize samimi açıklamalar yaparak halkın doğru bilgilenmesine katkı sunan tüm muhtar azalarına ve Muhtar Serdarlı’ya duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz.

istifa-eden-azalar-konustu-manset

3 yorumlar

 1. İlçemizin gözü kulağı değerli “Sarıyer gazetesi” yöneticileri,
  Öncelikle yaptığınız bu tarafsız ve ilkeli haberciliğiniz için sizleri kutluyorum. Tarafları ayrı ayrı dinlemeniz ve tarafsızca bizlere aktarmanız, özlediğimiz “tarafsız basına” güzel bir örnek olmuştur.

  İktidarlara yamanan, muhalefetin dümen suyundan ayrılmayan günümüz basını içinde ayrı bir yere sahip olduğunuzu ispat etmiş oldunuz.

  Kilyos’a gelince; Ülkemizde bu tür fikir aykırılıklarının genellikle rant paylaşımı konusunda olduğu herkesçe bilinir. Burada böyle bir şey var mı bilemiyoruz ama Muhtar Ahmet Turgut bey oldukça samimi, yapıcı ve yumuşak üslubuyla takdire-şayan bir davranışta bulunarak, hiç kimseyi suçlamamış, aksine güzel sözler söylemiş.

  Kimlerin ne istediği, Muhtarın neleri vermediği, veya olası art niyetliler, varsa (!) ulaşılamayan arpalıklar seçmen olarak bizi hiç ilgilendirmiyor. Biz seçmenler Kilyos’u Muhtar ve azaların namuslarına teslim ettik. Ahmet Turgut bey’in geçmişi, bu konuda içimizi rahatlatıyor ancak azalar için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. 4 asil, 4 yedek üyenin hepsinin birden istifa etmesi biraz mide bulandırıyor. Acaba ne beklentileri vardı?

  Evet, acaba belediye Kilyos’ta gelir getiren her yere ve her şeye el koyunca mı Aza’lık değersiz bir uğraş haline geldi?

  Günlerce süren seçim çalışmaları, verilen onca söz ve emek ne oldu da unutuldu. Eğer Muhtar yanlış işler yapmaya kalktı ise ve onu doğru yola getirmek için yetkili mercilere başvurmak gerekmez miydi? Merak etmemek elde değil.

  Beğenmediğimiz uygulamaları düzeltmenin yeri kahve köşeleri veya dedikodu kazanları mıdır?

  Köyün gelir getirebilecek neyi varsa zaten belediyeye geçmiştir. Köy mezarlığı bile artık belediyenin bakım ve kontrolündedir. Eski mezar kayıtlarına bile belediye tarafından el konulmuştur. Bütün otoparklar, gayrımenkuller artık belediyenindir. Plaj yine belediye tarafından seçmen listelerinde kayıtlı yurttaşlara ücretsiz kullandırılıyor. Önceki yıllarda uygulanan Plaj kartı sisteminin nasıl nüfus ticaretine (!) yol açtığını herkes çok iyi biliyor. Levent’te, Bahçelievler’de, kadıköy’de ikamet eden ama Kilyos kartına sahip az insan görmedik. Şimdi gerçek Kilyos’lular sorunsuz olarak plajı kullanacaklar gibi görünüyor.

  Kilyos’u hakettiği gibi yönetmeye aday azaların seçileceği hayırlı bir seçim diliyorum.

  1. Suat Bey siz hangi Kilyos’lu seçmenler adına muhtar beyi bilip güveniyorsunuz da 8 azaya gelince mideniz bulanıyor.
   Ülkemizde görüş ayrılıklarının rant dolayısıyla olduğu bilinir diyerek toptan insanları nasıl zan altında bırakabiliyorsunuz.
   O üyelerde Kilyos’ta herkesçe bilinip tanınan insanlar.Ayrıca adama sormazlarmı 9 aza seçiyorsun 8 tanesi mide bulandırabiliyor.O ekibi kurarken bu kadar mı basiretsizmiş.
   Muhtarın yumuşak uslubu azaları olmayan rantı paylaşan (hırsız) diye suçlarken cidden yapıcı.
   Hele yüzlerine karşı defol git buradan gibi samimi söylemlerde bulunması çok yerinde olmuş.
   Muhtarı destekleyebilirsiniz ancak bunu yaparken karşısında yer alan azalara çamur atma gayretiniz cidden rahatsız edici.

 2. Bundan önceki yaptığı açıklamaları neye dayanarak yapmıştı peki???? Rant paylaşımındaki anlaşmazlık yüzünden istifa edildiğini belirtirken. Bu son yaptığı açıklamaya geç kaldı maalesef. Gerek azalarına gerekse köy halkına yapmış olduğu hakaretler unutulacak mı sandı kendisi.. Burası askeriye değil…. At tokadı geçsin gitsin!.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir