GündemManşet

Mustafa Tok: “Tüm işçilerimizin maaşları zamanında hesaplarına yatırıldı. Dekontlar elimizde”

AKP medyasının yalan haberine Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Tok’tan jet yalanlama geldi: “Sarıyer Belediyesi’nden hiçbir işçimizin tek kuruş alacağı yoktur. Herkesin maaşı normal zamanda banka hesaplarına yatırıldı. Dekontlar elimizde”

 

ic-foto

Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Tok, yandaş gazetede yayınlan asparagas habere anında yalanlama yaptı. Sarıyer Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaş alamadığı şeklinde haber yapan gazetenin haberini çok sert ifadelerle yalanlayan Tok, “Hiçbir işçimizin belediyemizden tek kuruş alacağı yoktur. Her şey banka dekontlarıyla sabittir” diye konuştu.

 TOK: “MAAŞLAR ZAMANINDA HESABA YATTI, KİMSENİN ALACAĞI YOK”

 Sarıyer Belediyesi’nde Hesap İşleri Müdürlüğü’nün kendisine bağlı olduğunu söyleyen Mustafa Tok, “Sarıyer Belediyesi’nde çalışan hiçbir işçimizin belediyemizden tek kuruş alacağı yok. Herkesin maaşı zamanında banka hesaplarına yattı. Her şey dekontlu yani resmi. İşçilerin izin paraları bile hesaplarına yattı. Bugüne kadar emekli olan tüm işçilerimizin de tazminatları ödendi. Her şey belgeli ve resmiyken açık açık yalan haber yazıyorlar. Seçim üzeri bu yalan haberleri kasıtlı olarak yazıyorlar, amaçları insanların kafalarını karıştırmak. Seçim döneminde belediyemizi ve Şükrü Genç’i yıpratmak istiyorlar. CHP’nin burada seçimi almaması için iftira ve karalama yapıyorlar. Ancak korkunun ecele faydası yok” diye konuştu.

 İŞÇİLERİN KIDEM TAZMİNATLARI DA GÜVENCE ALTINDA

 AKP’nin çıkardığı yasalar nedeniyle Türkiye’deki taşeron işçilerin haklarının güvence altına alınamadığını vurgulayan Tok, “Sarıyer Belediyesi olarak biz işçilerimizin taşeron firmadan alacakları olan kıdem tazminatlarına bloke koyduk. Böylece işçilerin taşeron firmadan olan kıdem tazminatları alacakları, ilerde işçilerimiz mağdur edilmesin diye güvence altına alınmış oldu. Normalde bu işçiyle taşeron firma arasındaki bir durumdur. Ancak Şükrü Başkanımız bu konuda çok hassas. İşçilerimizin haklarını korumamız için bize kesin talimat verdi. Biz de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek işçilerimizin haklarını güvence altına aldık. Sonuç olarak Sarıyer Belediyesi’nde çalışan tüm işçilerimizin maaşları zamanında hesaplarına yatmıştır ve kıdem tazminatları alma hakkını kazananlara da bu paraları ödenmiştir.” dedi.

 Yalan haberle ilgili hukuki sürecin başlatılacağını da vurgulayan Tok, bu konuda işçi temsilcilerinin de bir açıklama yapacağını söyledi.

 

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. c.h.p eminimki biz bilinçli yurttaşların desteğiyle allahın izniyle 2014 seçimlerinide c.h.p kazandıracağız her ne kadar sarıyerin akpartili yandaş medyası yalan yanlış haber uydursalarda millet gerçeği görecek her daim şükrü başkana destek olacağız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler