GündemManşet Altı

Onur Özbizerdik serbest bırakıldı

Cezaevinden çıktığı günün akşamında gittiği barda bodyguardı silahla yaralayan ünlü kabadayı Dündar Kılıç’ın torunu Onur Özbizerdik’in savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Savcılık Özbizerdik hakkında 7,5 yıla kadar hapis talep etti.

Onur Özbizerdik serbest bırakıldı

Şişli’de 2009’da işadamı Fatih Edremit’in bir rezidansta öldürülmesi olayıyla ilgili cezaevine giren Onur Özbizerdik 5 Kasım günü tahliye edilmişti. Cezaevinden çıkan Özbizerdik aynı akşam gittiği bir barın bodyguardını silahla vurmuş, olay barın güvenlik kamaralarına yansımıştı.

Olayın ardından kayıplara karışan Özbizerdik hakkında savcılık ifadesinin alınması için yakalama kararı çıkartmıştı. Özbizerdik’in ‘in 6 Aralık Cumartesi günü İstanbul Adliyesi’ne gelerek ifade verdiği öğrenildi.

“HASIMLARIM VAR, BİN 500 DOLARA SİLAH ALDIM

Hasımları olduğunu ifade eden Özbizerdik, savcılık ifadesinde cezaevinden çıktıktan sonra tedbir amacıyla Sarıyer’de bin 500 dolar karşılığında bir şahıstan silah aldığını belirtti.

Olayın yaşandığı yerde kız arkadaşının kendisini beklediğini belirten Özbizerdik “Buraya girmek isterken Bodyguard tarafından engellendim. Bodyguard Hakan Gülez bana hakaretler etti. Bunun üzerine ateş açtım dedi. Olaydan sonra vapurla Anadolu yakasına geçtiğini bu sırada silahı denize attığını iddia eden Özbizerdik ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya ilişkin hazırlanan soruşturma tamamlandı. Savcılık Özbizerdik hakkında “kasten adam yaralama ve ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından 7,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı.

ONUR ÖZBİZERDİK GÜVENLİK GÖREVLİSİNİ BÖYLE VURDU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir