GündemManşet

Reşitpaşa Mahallesi yıkım skandalıyla sarsıldı..

Reşitpaşa Mahallesi bugün Büyükşehir Belediyesi’nin yıkım skandalıyla sarsıldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu sabah 10.00 sularında Reşitpaşa meydanda bulunan Osman Saçmacı İlköğretim Okulu’nun arkasında bulunan iki tarihi binayı kepçelerle yıktı.

resitpasa-yikim-haberi (3)

SARIYER GAZETESİ – ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi tarafından daha önce kültür parkı yapılması için çalışma başlatılan alandaki iki  binanın tarihi olduğu gerekçesiyle yıkımı reddedilmiş, aslına uygun olarak korunması istenmişti. Sarıyer Belediyesi’nin bu alanda park yapması bu tarihi binalar yüzünden gecikirken Büyükşehir Belesiyesi’nin tarihi binaları kepçelerle yıktırması kafaları karıştırdı. Büyükşehir Belediyesi’nin suç  işlediğini belirten yetkililer Kadir Topbaş’ın bu alanda ne yapmak istediğini açıklaması gerektiğini söylediler.

KİMSESİZ VATANDAŞI SOKAĞA ATTILAR

resitpasa-yikim-haberi

Büyükşehir Belediyesi’nin yıktığı binada 12-13 yıldır yaşayan kimsesiz vatandaşı da sokağa attılar. Sarıyer Belediye  Başkanı Şükrü Genç tarafından bu binada yapılan  odada kalan Dağıstan Kamer (Dağlı) isimli vatandaşın eşyaları yıkım sırasında beton yığınları arasında kaldı. Sadece soba ve televizyonunun dışarı çıkarılmasına izin verildi. Mahalle sakinleri Topbaş’ın Reşitpaşa’da ne yapmak istediğini merak ediyor.

HABER FOTOĞRAF: EMRE ÇINARCI & DAMLA BEKTAŞ

resitpasa-yikim-haberi (1)

resitpasa-yikim-haberi (4)

resitpasa-yikim-haberi (6)

resitpasa-yikim-haberi (7)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir