GündemManşet

Resul Can; “Muhtarlardan zorla imza istemedim”

resul_can1

CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Resul Can, gazetemizde yayınlanan “Rezalete bak” başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı. Can, “Resul Can elinde kağıt kalem alarak muhtarlık muhtarlık dolaşarak zorla imza toplamaya yeltendi” ifadelerinin doğru olmadığını vurguladı.

CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Resul Can gazetemize açıklama göndererek muhtarlıkları dolaşarak imza topladığı yönündeki bilgilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Can hakkında kamuoyunda gerçeği yansıtmayan bu tür ifadelerin dolaşmasından duyduğu rahatsızlığı da dile getirerek  “İmza için değil sorunlarını dinlemek için muhtarları ziyaret ettim. Muhtarlardan zorla imza istemedim” dedi.

Avukatı aracılığıyla açıklama yapan Can, “Rezalete bak, CHP Aday Adayı Resul Can’ın Küstahlığı” başlıklı haberin kendisini küçük düşürmeye yönelik olduğunu ve gerçekleri yansıtmadığını söyledi. Can; “Resul Can elinde kağıt kalem alarak muhtarlık muhtarlık dolaşarak zorla bizden imza almaya çalışıyor. Şükrü Genç’e destek verdiniz, bana da vereceksiniz diye herkesten imza istiyor. Bu terbiyesizliğe CHP ilçe yöneticilerinin ve genel merkezdekilerin mutlaka el atması gerekir. Eğer, Resul Can gibi aday adayları bizleri tehdit etmeye ve bizden zorla imza almaya çalışırlarsa bunun sonu çok kötü olacak. Bazı muhtar arkadaşlarımız fiziki tepki bile gösterebilirler” şeklindeki ifadelerin kendisini hedef gösterdiğini vurguladı.

 RESUL CAN SARIYER’İ VE SORUNLARINI BİLEN BİRİSİDİR

Avukatı Cemal Gülver tarafından yapılan açıklamanın devamında şöyle denildi; “Can’ın fark yaratmak amacı ile diğer adaylardan ve şimdiye kadar yapılmamış bir olguyu gerçekleştirmek yolunda gitmiş muhtarların sorunlarını dinleyerek onları kent yönetiminin bir parçası haline getirmeye çalışmış bu konuda da yazınız aksine destek görmüştür. Malumunuz olacağı üzere seçim çalışmalarının ‘ eline bir parça kağıt almış muhtarlık muhtarlık dolaşıyor ‘ şekline de indirgenemeyeceği açıktır. Hal böyle iken haberde kullanılan kelime ve konunun ve haberin hedefinin, haber verme amacının dışına çıktığı, gazetecilik kimliğine aykırı ve bir basın mensubunun yazacağı niteliklere uygun olmayan şekilde kaleme alındığı basın ve tarafsızlık ilkeleri ile bağdaşmadığı, kasıt taşıdığı açıkça görülmektedir. Kaldı ki, müvekkil yıllarca İstanbul Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm alanında görev almış herkesçe bilinen başarılı projelere imza atmış bir kişilik olup yine başarılı bir belediye başkanlığı dönemi geçirmiş bilgi birikimini Sarıyer’de Sarıyer halkı için kullanmak istemekte, ayrıca müvekkil mevcut Sarıyer Belediye yönetimi tarafından başkan yardımcılığı görevine getirilmek istenmiş olmasına rağmen ancak çeşitli sebeplerle gerçekleşmemiş olup ve durum Sarıyer halkı tarafından da bilinmektedir anlaşılacağı üzere Sarıyer’e ve Sarıyer’in sorunlarına yabancı değildir.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler