GündemManşet

Rezalete bak! CHP aday adayı Resul Can’ın küstahlığı, Sarıyerli muhtarları ayağa kaldırdı!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

Sarıyerli muhtarların mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç’e destek veren ortak bir metin hazırlamaları, bazı aday adaylarını çileden çıkardı. CHP aday adayı Resul Can ise elinde kağıt kalem, muhtarlık muhtarlık dolaşıp zorla imza toplamaya yeltendi.

***

Resul Can’ın kendilerini tehdit ettiğini söyleyen bazı muhtarlar, “CHP, Resul Can’ın küstahlığını durdurmazsa, bazı arkadaşlarımız hoş olmayan çok daha farklı tepkiler gösterebilir” uyarısında bulundular.

resul_can1

Sarıyer’deki yaklaşık 30 muhtarın mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç’e tam destek veren bir metin yayınlaması ve Şükrü Genç’in adaylığına açık destek vermeleri, diğer aday adaylarını kıskandırdı. Muhtarların “Şükrü Genç’in yeninden aday olması için” Genel Merkeze gönderilen metne topluca imza atmaları ve Genç’ten yana açık tavır koymaları, siyasi çevrelerde büyük yankı buldu.

MUHTARLAR; “RESUL CAN BİZİ TEHDİT EDİYOR”

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan bazı muhtarlar, Şükrü Genç’e destek verdikleri için CHP’li bazı aday adaylarının kendilerini tehdit ettiğini dile getirdi. Muhtarlar; “Biz mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç’i seviyoruz, hizmetlerinden memnunuz ve bu yüzden tamamen kendi hür irademizle ona destek olmak için böyle bir ortak metin hazırladık ve imzaladık. Ancak CHP’li bazı aday adayları bize imzalarımızı geri çekmemiz ve Şükrü Genç’e destek olma-mamız konusunda baskı yapmaya çalışıyor. Resul Can, elinde bir kağıtla muhtarlık muhtarlık dolaşıp zorla bizlerden imza almaya çalışıyor. Şükrü Genç’e destek verdiniz, bana da vereceksiniz diye herkesten imza istiyor. Bu terbiyesizliğe CHP ilçe yöneticilerinin ve genel merkezdekilerin mutlaka el atması gerekir. Eğer, Resul Can gibi aday adayları bizleri tehdit etmeye ve bizden zorla imza almaya çalışırlarsa bunun sonu çok kötü olacak. Bazı muhtar arkadaşlarımız fiziki tepki bile gösterebilirler” diye konuştu.

RESUL CAN’I MUHTARLIKTAN MI KOVDULAR?

Öte yandan bir mahalle muhtarı da CHP aday adayı Resul Can’ın, kendi adaylığına destek imzası toplamak için muhtarlığına geldiğini, ancak kendisinin ona çok sert tepki gösterip muhtarlıktan çıkmasını istediğini söyledi. Söz konusu muhtar; “Böyle saygısızlık olmaz, eline bir kağıt almış, tüm muhtarlardan zorla imza toplamaya çalışıyor. Yahu kardeşim önce sen Adalar’a git orda kendi bölgenden aday ol. Sen Sarıyer’i doğru dürüst bilmiyorsun, sokaktaki insanlar da seni tanımıyor, bir de gelip muhtarlar olarak bizleri tehdit etmeye çalışıyorsun. Ayıptır yazıktır. Sen kendini ne sanıyorsun” şeklinde konuştu.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler