GündemManşet

Şaka gibi! Baba AK Parti listesinde, oğlu CHP listesinde!

ayrac

AK Parti’nin Sarıyer Belediye Meclis Üyesi adayları listesinin 4. sırasındaki Hamit Tomba ile CHP listesinin 12. sırasındaki Niyazi Tomba, baba oğul… Hal böyle olunca ikiliden birisinin çekilmesi şart oldu. CHP, oğul Tomba’nın yerine yeni bir isim yazacak…

ayrac

Sarıyer siyasetinde hiç böylesi olmamıştı! Hem CHP hem de AKP’de tartışma konusu olmaya devam eden meclis üyesi listelerinde dikkat çekici bir ayrıntı var. AK Parti’nin meclis üyesi listesinde 4. sırada bulunan Kastamonulu Armatör Hamit Tomba, rakip parti CHP’nin listesinin 12. sırasında bulunan Niyazi Tomba‘nın babası… Baba AK Parti listesinde, oğlu CHP listesinde bulunan Tomba ailesi kadar tüm Sarıyerliler de bu durum karşısında adeta şaşkına dönmüş durumda…

OĞUL TOMBA’NIN YERİNE BAŞKA İSİM GELECEK

Baba ile oğulun rakip partilerden meclis üyesi adayı olması Sarıyer siyaseti için oldukça şaşırtıcı. Hal böyle olunca ikisinden birisi fedakarlık yapacak. Sarıyer Gazetesi‘nin edindiği bilgilere göre oğul Tomba, CHP listesinden çekilecek ve yerine yeni bir isim yazılacak. CHP’de şimdi 12. sıraya kimin yazılacağı merak konusu olurken, AK Parti ise gelişmeleri heyecanla takip ediyor.

İSTEYEREK Mİ YAZILDI YOKSA İSTEDİĞİ Mİ OLDU?

Bu arada AK Parti içindeki kaynaklar baba Hamit Tomba‘nın AKP listesine yazılabilmek için aylar öncesinden başlayan yoğun bir kulis yaptığını söylerken, CHP içindeki bazı kaynaklar da baba Tomba’nın AKP’nin siyasi baskısı sonucu bu listeye istemeden yazılmak zorunda bırakıldığını savundu.

NOT: AKP’NİN; SARIYER’DE CHP HAKKINDA İLÇE SEÇİM KURULU’NA YAPTIĞI İTİRAZ BUGÜN GÖRÜŞÜLECEK VE ÖNÜMÜZDEKİ SAATLERDE HAKİM BU İTİRAZLARI KARARA BAĞLAYACAK! HEMEN BELİRTELİM GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ HUKUKÇULARA GÖRE AKP’NİN BU İTİRAZININ REDDEDİLMESİNE KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR.

BİZİ TAKİP TAKİP EDİN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir