GündemManşet

Sarıyer’de bayrak indirme rezaleti! Zekeriyaköy’de Türk Bayrağı’na alçak saldırı!

bayrak1

Zekeriyaköy’de ilköğretim okulunun bahçesinde bulunan Türk Bayrağı gece yarısı kimliği belirsiz kişilerce gönderden indirilip tahrip edildi. Direğe yeni bir bayrak asılırken, yapılan şikayetler üzerine polis suçluları yakalayabilmek için bölgedeki tüm kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

ayrac

SARIYER GAZETESİ – ÖZEL HABER

Son dönemde yurt genelinde giderek artan ve silahla vurulma olaylarına neden olan bayrak indirme rezaleti bu kez de Sarıyer’de yaşandı. Zekeriyaköy İlköğretim Okulu bahçesinde gönderdeki bir Türk Bayrağı gece yarısı kimliği belirsiz kişilerce indirildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, indirilen ve parçalandığı belirtilen bayrağın yerine hemen yenisi asıldı. Olay geçen Pazartesi gecesi yaşandı. Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan mahalle sakinleri, polisin bölgedeki kamera kayıtlarını incelediğini ancak direkteki Türk Bayrağı’nın kamera açısında kalmadığı için suçu işleyen kişinin şimdilik tespit edilemediğini ifade ettiler. Polisin suçluları yakalayabilmek için bölgedeki tüm kayıtları incelemeye aldığı ve soruşturmayı derinleştirdiği öğrenildi. Vatandaşlar, bu suçu işleyen vatan haininin mutlaka bulunmasını ve gerekli cezaya çarptırılmasını istiyor.

İLK ÖRNEK LİCE’DE YAŞANMIŞTI

Hatırlanacağı üzere Diyarbakır Lice’de kalekol yapımına karşı çıkan terör örgütü yandaşları olaylar çıkarmış ve çıkan olaylar sırasında 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bahçesindeki Türk Bayrağı gönderden indirilmişti. Türkiye’de infiale neden olan rezaletten sonra, benzer şekilde bayrak indirmeye çalışan 2 kişi vurularak öldürülmüştü.

SARIYER GAZETESİ – ÖZEL HABER

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir